close-btn

Нацбанк опублікував фінальний у 2022 році фінансовий звіт про ситуацію в економіці

Відзначаються деякі позитивні тенденції поряд з новими ризиками та викликами

НБУ

НБУ Фото: bank.gov.ua

Економічні показники повільно, але стабільно зростають. Падіння першого півріччя успішно подолано завдяки зерновій угоді, налагодженню ланцюжків поставок, фінансовій допомозі, релокації підприємств та успіхам на фронті. Тим не менш, серйозним викликом залишаються удари по енергоінфраструктурі. Тому ризики спаду виробництва можуть нівелювати позитивні зрушення.

Зниження рівня ВВП у 2022 році становитиме приблизно 30%. Послаблення кредитно-фінансової політики дозволило Нацбанку скоротити обсяги інтервенцій на валютному ринку. Проте про повернення до плаваючого курсу поки що не ведеться. Боротися з інфляцією, рівень якої сягає 30%, допомогли підвищення Нацбанком облікової ставки до 25%, зменшений попит, а також фіксація тарифів на житлово-комунальні послуги.

Сектор продовжує нарощувати ліквідність завдяки надходженню коштів клієнтів, які отримують передусім через державні виплати. Більше половини видатків бюджету забезпечили міжнародна допомога та емісія Нацбанком гривні.

Однак комерційні банки, як і раніше, не охоче видають споживчі кредити. Здебільшого фінустанови обслуговують державні програми кредитування, такі як “5-7-9%”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ощадбанк розширив кредитні можливості для ФОПів: подробиці

Ми раніше повідомляли, що 27 грудня стало відомо про заміну чинних членів наглядової ради ПриватБанку. Це перша і, мабуть, не остання перестановка у керівництві держбанків країни. Раніше повідомлялося, що оновити склад НР планується і в Укргазбанку, Ощаді та Укрексімбанку. Це мало статися ще навесні 2022 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

НКЦПФР оновила правила регулювання діяльності членів рад НПФ під час війни

Ощадбанк очолив рейтинг «25 провідних банків України під час війни»

google news