На сайті фінрегулятора повідомляється, що з початку року їхній рівень знизився на 5,3%
Станом на 1 лютого 2022 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили $29 287,1 млн. У період січня їхній рівень зменшився на 5,3%. Це пов’язано з діями Нацбанку, спрямованими на мінімізацію негативних явищ на ринку інвалюти та зміцнення гривні. Динаміку резервів із початку року визначали кілька факторів.
По-перше, операції НБУ на міжбанківському валютному ринку. У січні регулятор купив $197,7 млн, продав – $1 511,2 млн. Обсяги чистого продажу валюти Нацбанком склали $1 313,5 млн. За останні кілька тижнів попит на долар та євро суттєво збільшився на тлі загрози воєнного конфлікту. Також у зазначений період спостерігалася сезонна активізація бюджетних виплат та зростання вартості енергоносіїв у країнах-експортерах.
По-друге, операції з управління державним боргом. Сумарний обсяг платежів з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в інвалюті в період січня досяг $416,8 млн. Близько $186 млн склали платежі за внутрішніми держоблігаціями (ОВДП) у валюті, а $61,7 млн –обслуговування єврооблігацій (ОЗГП).
По-третє, зміна структури фінансових інструментів через зростання вартості долара щодо гривні. У січні вартість фінінструментів зменшилася на $70,5 млн.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Рейтингове агентство змінило прогноз щодо довгострокового рейтингу дефолту емітента («РДЕ») України в іноземній валюті з «Позитивного» на «Стабільний» та підтвердило РДЕ на рівні «B». Перегляд прогнозу відображає низку ключових подій та тенденцій, а також їх значення для економіки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ розповів, яку банкноту українці найбільше використовують для зберігання готівки
За матеріалами сайту bank.gov.ua