Глибока економічна криза, спричинена війною, суттєво змінила фінансовий ландшафт країни
Станом на 1 липня частка непрацюючих кредитів (NPL), виданих українськими банками, становила 29,7% порівняно з 27,6% на 1 червня. Про це повідомляє пресслужба Нацбанку. У період червня обсяг непрацюючих кредитів зріс на 21,9 млрд грн, у другому кварталі – на 33,1 млрд грн.
У зазначений період частка NPL у кредитному портфелі вітчизняних банків зросла на 2,6 п.п. В умовах війни банки стали відзначати стабільну тенденцію на збільшення кількості непрацюючих кредитів, обсяг яких постійно скорочувався з 2018 року.
Глибока економічна криза, спричинена війною, призвела до суттєвого погіршення платоспроможності позичальників, а отже – до зростання втрат від кредитного ризику. Сьогодні банківські установи розпочали активну роботу над реструктуризацією своїх непрацюючих кредитів, адже це є запорукою їхньої подальшої стійкості.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Смілива гривня»: НБУ оголосив збір монет на потреби ЗСУ
Ми раніше повідомляли, що наприкінці липня українськими банками було видано 166 кредитів у рамках держпрограми “Доступні кредити 5-7-9%” на загальну суму 1,55 млрд грн. При цьому частка кредитування банків державного сектора економіки становила 96 кредитів на суму 1,2 млрд грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Скільки років потрібно на відновлення бізнесу в Україні: дослідження
Інвестори масово залишають ринки, що розвиваються: названа причина
За матеріалами сайту bank.gov.ua