Виплати, як і раніше, будуть проводитися після подачі заявки в додатку або на порталі “Дія”, розмір фіндопомоги визначено на рівні 8 тис грн
З ініціативи президента України, уряд підготував програму фінансової підтримки ФОПів та найманих працівників, які зазнали збитків через карантин в регіонах, де оголошено режим «червоної» зони захворюваності. Відповідний законопроект (№5300) був схвалений парламентом в якості основи для реалізації даної програми 30 березня. Допомога в форматі одноразової компенсації у 8 тис грн буде здійснюватися через портал “Дія” або відповідний мобільний додаток.
За словами міністра розвитку економіки Ігоря Петрашко, в період січневого локдауна така програма фінансової підтримки бізнесу та населення довела свою високу результативність. Гроші отримали понад 470 тис ФОПів та найманих робітників. Обсяг виплат в рамках програми склав майже 4 млрд гривень. Ця ініціатива дозволила запобігти скороченню тисяч робочих місць та допомогла громадянам пережити тритижневі карантинні обмеження.
Гарантовану допомогу в 8 тис гривень зможуть отримати:
Наймані працівники юридичних осіб або ФОПів, якщо:
- основний КВЕД належить до тих, стосовно яких вжито карантинних заходів;
- організація, у якій працює працівник, нарахувала ЄСВ за попередній квартал перед запровадженням карантину;
- середня заробітна плата найманого працівника не перевищує 30 тис грн на місяць;
- найманий працівник не працює за сумісництвом в організації.
ФОПи, якщо:
- основний КВЕД віднесено до тих, стосовно яких вжито карантинних заходів;
- зареєстровані понад 3 місяці;
- сплатив ЄСВ не менше, ніж за 6 місяців у 2020 році;
- якщо, він не є одночасно найманим працівником.
Термін подачі заяви на виплату допомоги – впродовж 30 днів із дня запровадження на території регіону додаткових обмежувальних протиепідеміологічних заходів.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
30 березня Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №4355 «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», що юридично прирівнює цифровий біометричний закордонний паспорт та ID-карту в мобільному додатку «Дія» до звичайних паспортів. «За» проголосувало 302 депутати. Читати далі…
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спецрежим для ІТ: що передбачає оновлений проект «Дія.Сіті»
За матеріалами сайту me.gov.ua