close-btn

Скільки українців сьогодні змушені шукати підробітку: опитування кадрового порталу

Кожен третій працевлаштований працівник розглядає варіанти пошуку додаткового заробітку, крім основного місця роботи

З моменту початку війни багато українців втратили роботу та джерела доходу. Деякі роботодавці продовжують забезпечувати функціонування своїх підприємств, але оклади працівникам було зменшено. Згідно з нещодавно проведеним опитуванням, лише 20,5% працевлаштованих українців заявили, що розмір їхніх зарплат залишився незмінним, а затримок із виплатами не було.

Аналітики кадрового порталу grc.ua вважають, що на момент початку війни ринок праці і без того був у ослабленому стані через локдауни та карантини у 2020 і 2021 роках. Зокрема, негативні явища в економіці вже до січня 2022 року спричинили незадоволення українців рівнем їхніх зарплат. Експерти кажуть, що сьогодні не менше 50% населення країни має серйозні труднощі з фінансами.

Щомісяця не вистачає грошей до зарплати у 36% опитаних, ще 30% стикаються із нестачею коштів час від часу. 44% кажуть, що труднощі з бюджетом стали особливо гостро відчуватися нещодавно, при цьому більшість опитаних пов’язують фінансові труднощі з війною.

15% респондентів зазнають хронічного браку грошей, навіть за наявності постійної роботи. 6,4% українців були змушені знайти підробіток, 35% у найближчі три місяці також почнуть шукати додатковий заробіток, а 28,7% згодні з тим фактом, що для пом’якшення фінансових проблем їм доведеться шукати підробітку чи нову роботу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки грошей Україна отримає в рамках міжнародної підтримки: очікування Мінфіну

У Національному Банку України розповіли, що відхід від фіксованого курсу валют наразі неможливий. Тільки за вересень на підтримку курсової стійкості було виділено $2,7 млрд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Проєкт бюджету на 2023 рік: скільки грошей виділено на «Доступні кредити 5-7-9»

8 із 10 керівників планують звільнення віддалених працівників

За матеріалами сайту grc.ua

google news