Підвищення попиту серед закордонних інвесторів на вітчизняні цінні папери позитивно впливає на курс гривні – думка експерта
Гривня продовжує зміцнюватися, бо попит на національну валюту перевищує попит на іноземну. Про це говорить доктор економічних наук Олексій Плотніков. За його словами, позитивний вплив на гривню також чинить і той факт, що щовівторка Мінфін розміщує облігації внутрішньої держпозики, які особливо затребувані серед нерезидентів.
Конвертуючи інвалюту у гривню, вони збільшують валютну масу на внутрішньому ринку. Крім цього населення продовжує продавати долари та євро в основному через підвищення карантинних обмежень та викликані цим тимчасові труднощі з роботою та доходами.
«Проте я не можу сказати, що це буде довго. Швидше за все, така ситуація триватиме, доки не виникне попит на іноземну валюту, умовно кажучи, поки «Нафтогаз» не почне закуповувати закордоном якесь паливо, доки не закуповуватимуть вугілля тощо», – заявив Плотніков.
Зазначимо, станом на 15 листопада Нацбанк встановив офіційний курс гривні щодо долара на рівні 26,11 грн/дол. Раніше ми повідомляли, що 22 листопада Міжнародний валютний фонд планує розглянути питання надання Києву другого траншу на суму $700 млн. У разі позитивного рішення це може додатково зміцнити позиції вітчизняної валюти.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Антимонопольний комітет України дозволив компаніям Mastercard Europe S.A. (м. Ватерлоо, Бельгія) та «Visa International Service Association» (м. Фостер-Сіті, Каліфорнія, США) зменшити розмір внутрішньодержавних міжбанківських комісій, що визначаються платіжною організацією платіжної системи щодо відповідних споживчих платіжних облікових реквізитів та сплачуваних еквайром на користь України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опитування: третина мешканців України скаржиться на низький рівень доходів
За матеріалами сайту glavcom.ua