close-btn

Українців змушують оплачувати чужі борги за комуналку: чому так та що робити

Офіційно близько 14 млн українців покинули власне житло. Тобто борги сотень тисяч сімей лягають на плечі їх сусідів. Ситуація хоч і здається неймовірною та нереалістичною, але вона дійсно є і набирає обертів

Украинцев заставляют оплачивать чужие долги за коммуналку

Украинцев заставляют оплачивать чужие долги за коммуналку Фото: inform.zp.ua

Так, власникам квартир з індивідуальними лічильниками додають заднім числом нові борги за минулий опалювальний сезон. За словами комунальників, це сусідські борги, які необхідно оплатити. Зокрема, «Київтеплоенерго» (КТЕ) посилається на Методику розподілу між споживчими обсягами спожитих у будівлі комунальних послуг №315 від 22 листопада 2018 року та нарікає на витрати війни.

В свою чергу мешканці, яких зобов’язують оплачувати чужі борги, обурюються та заявляють, що не робитимуть цього.

Як стверджують експерти, ця загроза досить масштабна та стосується багатоповерхівок з квартирними лічильниками, яких лише в столиці сотні. Причина таких заходів — масова несплата комуналки у лютому-березні 2022 року.

«Слід зазначити, що дані індивідуальних приладів обліку за 60-70% квартир будинку досі не отримано та не внесено до програмного комплексу. Така ситуація призводить до того, що різниця між отриманими показаннями індивідуальних лічильників та даними за загальнобудинковим лічильником розподіляється між усіма квартирами як нарахування за обігрів місць загального користування (МЗК) за винятком обсягу на функціонування систем опалення та гарячого водопостачання. Тобто після внесення даних хоча б щодо однієї квартири в будинку відбувається перерозподіл обсягів тепла та перерахунок згідно з Методикою розподілу між споживчими обсягами спожитих у будівлі комунальних послуг від 22.11.2018 №315», — пояснюють у «Київтеплоенерго».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можуть тарифи на електроенергію для бізнесу зрости вдвічі з Нового року: подробиці

З відповіді КТЕ можна зробити висновок, що в усьому винна методика розрахунку МЗК. І добросовісні клієнти, які вчасно подають показники лічильника, а також оплачують борги, мають тепер віддавати гроші ще й за біженців і недобросовісних мешканців будинку.

В свою чергу комунальники обіцяють перерахувати борги в міру надходження інформації за неврахованими квартирами. При цьому, така обіцянка навряд чи буде виконана, враховуючи відсоток людей, які виїхали за кордон на тривалий період.

Що робити, якщо комунальники змушують оплачувати чужі борги

Безперечно, це законна, але явно несправедлива процедура. Люди не повинні оплачувати чужі борги за теплопостачання та гарячу воду. У «Київтеплоенерго» радять мешканцям будинків організуватись та самостійно подати всі дані за квартирами багатоповерхівок з квартирними лічильниками.

Якщо така можливість відсутня, то рекомендується визначити дату проведення контрольного зняття показань лічильників.

«Спільно з підприємством визначити дату проведення контрольного зняття показань індивідуальних приладів обліку. Це дозволить провести перерозподіл обсягів тепла в будинку та здійснити коригування нарахувань відповідно до фактичного споживання тепла квартирами та МЗК», — радить Тетяна Орленко, начальниця управління КТЕ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

У Нацбанку озвучили три можливих сценарії інфляції в Україні на 2023 рік

ТОП-5 обігрівачів для дому на випадок повного блекауту

Депозити стануть цікавішими для вкладників: Що пропонує НБУ

За матеріалами ubr.ua.

google news