close-btn

Верховна Рада підвищила податки для пунктів обміну валют

За даними Нацбанку, у 2021 році середня сума податку на прибуток, сплачена одним обмінним пунктом, становила лише 145 гривень на місяць

https://gsminfo.com.ua/

Парламент ухвалив в цілому законопроект #7655 про обов’язок зі сплати фіксованої суми авансового внеску з податку на прибуток підприємств за кожний обмінний пункт валют. За проголосували 249 народних депутатів, повідомляє нардеп Ярослав Железняк.

Основна ідея законопроєкту – запровадження для небанківських фінансових установ, які здійснюють торгівлю валютними цінностями у готівковій формі, обов’язку сплачувати фіксовану суму авансового внеску з податку на прибуток підприємств. Цей внесок здійснюватиметься щомісяця небанківською фінансовою установою за кожний структурний підрозділ, який має право здійснювати операції з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі.

Розмір внеску буде фіксованим:

  • 3 мінімальні зарплати – за кожен пункт обміну у населеному пункті, чисельність якого перевищує 50 тис жителів;
  • 1 мінімальна зарплата — у населеному пункті, чисельність якого менша за 50 тис жителів.

Мінімальна зарплата у 2023 році становитиме 6700 гривень.

Національний банк підтримує запровадження авансового внеску з податку на прибуток підприємств для обмінників

НБУ вітає ухвалення в першому читанні законопроєкту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємств за структурні підрозділи, які здійснюють торгівлю валютними цінностями у готівковій формі» (№7655).

За даними Нацбанку, за 2021 рік усі небанківські фінансові установи, які торгують валютними цінностями у готівковій формі, заплатили лише 7 мільйонів гривень податку на прибуток. У той же час, загальний обсяг валюти, проданої ними у 2021 році, становив понад 384,143 млн грн. Це вдвічі більше, ніж обсяг валютно-обмінних операцій, здійснених через банки.

Середня сума податку на прибуток, сплачена одним підрозділом відповідних небанківських установ (яких на кінець 2021 року налічувалося близько 4 тисяч), становила близько 145 гривень на місяць. Така сама тенденція зберігалася й у першому півріччі 2022 року – 165 гривень на місяць із обмінника.

Ми раніше повідомляли, що Правління Нацбанку ухвалило рішення об’єднати функції методології регулювання банків та небанківських фінкомпаній у єдину вертикаль підпорядкування разом із Департаментом фінансової стійкості. Задля реалізації цього проєкту було запропоновано створити нову структуру під назвою Фінансова стабільність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

google news