При цьому менше третини від числа опитаних висловилися з цього питання негативно
Понад 70% українських роботодавців готові перейти на 4-денний робочий тиждень або, принаймні, розглянути таку можливість. Про це йдеться у звіті, складеному аналітиками порталу з працевлаштування Jooble. У свою чергу, близько 28% опитаних заявили про неможливість взяти участь у подібному експерименті через те, що специфіка діяльності їхніх підприємств не дозволяє скоротити робочий час, не зазнавши при цьому збитків.
Проте керівники багатьох фірм відзначили цілий ряд позитивних ефектів від можливого переходу на 4-денний графік. Зокрема, таке нововведення дасть співробітникам більше вільного часу, що підвищить їхню лояльність фірмі, ефективність праці та самодисципліну. Також роботодавці вважають, що це допоможе зменшити офісні витрати, наприклад, на електроенергію або папір та оптимізує бізнес-процеси при меншій кількості робочих годин.
На питання дослідників чи готові підприємства зберегти співробітникам оклад без змін – позитивно відповіли 87,8% респондентів. 12,2% сказали, що при зменшенні годин роботи, зарплату також необхідно знизити. Раніше ми повідомляли про те, що в Ісландії підвели підсумки найбільшого у світі експерименту із запровадження чотириденного робочого тижня. Дослідники говорять, що при скороченні робочого часу ефективність роботи співробітників, як правило, залишалася незмінною або навіть збільшувалася.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Керівництво компанії Uber Technologies планує дозволити своїм співробітникам працювати половину часу з будь-якого місця на планеті. Це випливає з нового регламенту, прийнятого з урахуванням побажань персоналу щодо повернення в офіс. Однак половину робочого дня співробітники все ж повинні будуть проводити в офісі, йдеться в документі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Google планує ввести гібридний графік робочого тижня
За матеріалами сайту news.obozrevatel.com