close-btn

Названо найбезпечніші для користувачів месенджери

В цілому платформи для обміну повідомленнями мають досить ефективні параметри безпеки. Однак для виконання особливих завдань рекомендується користуватися такими месенджерами, назви яких широко не фігурують в магазинах додатків

Все більше число компаній, а також державних установ використовують в якості каналу комунікації популярні платформи для обміну повідомленнями. Однак така практика тісно пов’язана з питаннями безпеки та збереження конфіденційних даних. Нижче коротко наведені принципи захисту персональної інформації, що застосовуються у найбільш популярних месенджерах.

Telegram

На адресу месенджера часто лунає критика про недостатній захист користувача або про передачу ключів шифрування держорганам. Однак розробники програми запевняють, що платформа збирає про своїх користувачів тільки ту інформацію, яка є у вільному доступі. Крім цього, в ньому використовується розділений принцип роботи, коли особисте листування та ключі шифрування знаходяться на різних серверах, що мінімізує ризик злому акаунта абонента.

Signal

Не настільки популярний в Україні. Захист абонентів базується на принципі відсутності проміжного зберігання персональних даних. Листування абонентів зберігається лише на їх смартфонах, а залучення сторонніх апаратних потужностей мінімальне.

WhatsApp

Месенджер відрізняється традиційно високими стандартами захисту та складністю алгоритмів шифрування. Принцип його роботи схожий зі структурою роботи Signal. Однак WhatsApp збирає про своїх користувачів досить велику кількість інформації – номер телефону, контакти, логіни, файли cookies, дані про транзакції тощо.

Viber

Головною перевагою Viber є те, що в ньому використовується таке ж шифрування, як і в Signal – дані зберігаються тільки на пристроях користувачів. Недоліком можна назвати те, що месенджер збирає багато іншої інформації про своїх абонентів, а саме контактні дані, адреса електронної пошти, платіжні дані та інше.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Платформа обміну повідомленнями Viber запускає інструмент для захисту від дзвінків шахраїв. Після активації функції «Захист від зайвих дзвінків» на телефонний номер абонента не надходитимуть виклики від невідомих контактів. Даний функціонал вже доступний в оновленій версії програми для користувачів, які обслуговуються українськими провайдерами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Clubhouse оцінили в $4 млрд у новому раунді фінансування

За матеріалами сайту itsider.com.ua

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!