Зловмисники були викриті в рамках міжнародної операції
Департамент кіберполіції спільно з Головним слідчим управлінням Нацполіції, за участі Інтерполу та працівників правоохоронних органів Південної Кореї і США викрили хакерське угруповання, яке за допомогою шкідливої програми-вимагача “Clop” криптувало дані, що знаходилися на інформаційних носіях компаній у вказаних країнах. За відновлення доступу зловмисники вимагали гроші, повідомляє відомство.
Встановлено, що шестеро фігурантів здійснювали атаки шкідливого програмного забезпечення типу “Ransomware” на сервери американських та корейських компаній. За дешифрування даних вимагали «викуп», а в разі несплати – погрожували оприлюднити конфіденційні дані потерпілих.
Так, у 2019 році вірусом-шифрувальником “Clop” атакували чотири корейські компанії, в результаті – було заблоковано 810 внутрішніх серверів та персональних комп’ютерів працівників. Хакери розсилали електронні листи зі шкідливим файлом на скриньки працівників компаній. Після відкриття зараженого файлу програма послідовно завантажувала додаткові програми із сервера розподілу та здійснювала повне зараження комп’ютерів жертв віддаленою керованою програмою “Flawed Ammyy RAT”.
Використовуючи віддалений доступ, фігуранти активували шкідливе програмне забезпечення “Сobalt Strike”, яке надавало інформацію щодо вразливостей заражених серверів для подальшого їхнього захоплення. За дешифровку інформації зловмисники отримали «викуп» у криптовалюті.
У 2021 році фігуранти здійснили атаку та зашифрували персональні дані співробітників і фінансові звіти Медичної школи університету Стенфорда, Університету Меріленду та Університету Каліфорнії.
На відміну від загальних атак-вимагачів, що шифрують велику кількість невстановлених персональних комп’ютерів та серверів, – це атака APT (Advanced Persistent Threat), вона націлена на комп’ютерну мережу конкретної жертви та заражає всю систему за допомогою програми-вимагача.
Загальна сума збитків сягає $500 млн.
Спільними зусиллями правоохоронців вдалося припинити роботу інфраструктури, з якої здійснюється розповсюдження вірусу, та заблокувати канали легалізації криптовалюти, отриманої злочинним шляхом.
Правоохоронці провели 21 обшук у столиці та на Київщині, в оселях фігурантів та в їхніх автівках. До проведення обшуків було залучено підрозділ Тактико-оперативного реагування патрульної поліції. Вилучено комп’ютерну техніку, автівки та близько 5 мільйонів гривень готівкою. На майно зловмисників накладено арешт.
Фігурантам загрожує до восьми років ув’язнення. Слідчі дії тривають.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Минулого тижня Слідчі органи Служби безпеки України по Дніпропетровській області призупинили дію нелегальної майнінгової ферми. Видобуток криптомонет здійснювався за допомогою підключення до одного з трансформаторів муніципальної електромережі міста. Майнери не тільки викрадали електроенергію, а й піддавали ризику цілий мікрорайон, який міг залишитися без електрики.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: McDonald’s постраждав від хакерської атаки