Через небажання розбиратися в технічних подробицях платних сервісів, користувачі стають жертвами нечесних розробників мобільних додатків
Дослідники з компанії Avast виявили в Apple App Store та Google Play Store 204 підозрілих мобільних додатки з більш ніж мільярдом завантажень та прибутком в $400 млн. Розробники цих додатків користуються неуважністю власників смартфонів по відношенню до умов «безкоштовної» підписки, або їх невмінням відключати вже оформлені підписки.
Такі напівшахрайські додатки називаються Fleeceware. Завантаживши цей цифровий “продукт” на свій смартфон, з користувача стягується надмірна плата за щомісячну підписку. Більшість додатків пропонують коротку безкоштовну пробну версію, але флісові програми продовжують стягувати гроші з власників смартфонів навіть після пробного періоду, користуючись тим, що деякі люди не знають, як скасувати непотрібну підписку або відв’язати від сервісу свою дебетову карту.
В аналітичному звіті Avast наводяться категорії мобільних сервісів, в яких маніпулювання з підписками поширене найбільш часто. Це віртуальні музичні інструменти, програми для хіромантії, графічні редактори, провісники долі, сканери QR-кодів та рідери PDF-файлів, а також ігри-симулятори. У деяких випадках такі додатки стягують суму відразу за річну підписку, яка може досягати декількох тисяч доларів.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Бразильське агентство із захисту прав споживачів Procon-SP оштрафувало Apple на $2 млн через те, що компанія не включила зарядні пристрої в комплекти для iPhone 12. Регулятор заявив, що Apple займається «оманливою рекламою, продажем смартфонів без зарядного пристрою та встановлює несправедливі умови».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: YouTube тестує автоматичне визначення товарів у відео
За матеріалами сайту 9to5mac.com