close-btn

Смарт-міста, які довели, що майбутнє вже настало (фото, відео)

Як смарт-міста використовують сучасні технології для покращення якості життя – читайте далі

смарт-города

Смарт-міста, які довели, що майбутнє вже настало. Фото: utilitywise.com

Сьогодні понад 4 млрд людей живуть у містах. Вчені припускають, що до 2050 року це число збільшиться до 7 млрд. Тому протягом останніх кількох років стали актуальними питання організації простору в мегаполісі, а також покращення якості життя. Це стало головною причиною появи високотехнологічних розумних міст.

Основна мета проектів розвитку смарт-міста – створити таке середовище для жителів мегаполісу, в якому їм було б комфортно працювати і відпочивати. Реалізувати цю місію допомагають технології, які застосовують для вирішення проблем, пов’язаних з автомобільними пробками, очищенням води та повітря тощо. Населення таких міст не повинно страждати від забруднення середовища. Тому там налагоджено систему раціонального використання ресурсів, переваги віддаються альтернативним джерелам енергії, всіляко усуваються проблеми сміття.

Смарт-міста, побудовані з нуля

Є багато концепцій абсолютно нових смарт-міст, які планують збудувати з нуля. Передбачається, що в основу цих мегаполісів майбутнього спочатку буде закладено систему рециркуляції води, налагоджено інфраструктуру електротранспорту тощо. Серед таких проектів – місто Масдар в ОАЕ, перше у світі підводне місто “Океанська спіраль” у Японії, “Велике місто” поблизу Ченду (Китай), Тяньцзінь Еко Сіті – спільний проект Китаю та Сінгапуру.

Однак усі ці проекти вимагають величезних витрат та складні у реалізації.

Тому держави намагаються адаптувати поточну інфраструктуру міст до потреб сучасної людини. Посилаючись на результати дослідження кількох аналітичних та технологічних фірм із різних країн (Juniper Research, EasyPark, PwC), які представили власні рейтинги смарт-міст, ми склали список п’яти таких мегаполісів.

Смарт-міста в рамках мегаполісу: ТОП-5 прикладів

Сiнгапур

Сингапур

Фото: atimes.com

Це місто посідає перше місце майже у всіх рейтингах. Ключовою його особливістю є налагоджений вуличний рух як громадського, так і особистого транспорту. На вулицях встановлені смарт-світлофори, які здатні аналізувати інтенсивність транспортного потоку, завдяки чому скорочується кількість дорожніх заторів.

смарт-светофор

Світлофори із вбудованими датчиками.Фото: flickr.com

У Сінгапурі працює мережа автоматизованих парковок, які збирають дані про кількість залишених на них авто, а потім надсилають ці відомості до спеціального мобільного додатку. Житель міста встановлює таку програму собі на смартфон та відстежує, на якому паркуванні є вільні місця.

Окрім цього, держава представила розумну онлайн-карту Сінгапуру. Оскільки в місті є багато дорожніх датчиків, систем відеоспостереження, мапа дозволяє людям відстежувати рух транспорту. Представники міської адміністрації можуть вносити зміни до карти: наприклад, позначати райони, де поширюються інфекційні захворювання, змінювати автобусні маршрути, ґрунтуючись на місцях збору пасажирів та ін.

Також у Сінгапурі тестують роботів для патрулювання громадських місць.

виртуальный Сингапур

Концепт “Вiртуальный Сiнгапур”. Фото: youtube.com

Нью-Йорк

смарт-город

Нью-Йорк – серед міст, які довели, що майбутнє вже настало. Фото: pinterest.co.uk

Місто входить до трійки розумних міст завдяки своїм системам безпеки. У Нью-Йорку скрізь на вулицях встановлені відеокамери; впроваджено цілу мережу сенсорів, що фіксують звукові коливання. Наприклад, сенсори розпізнають постріли та миттєво відправляють сигнал у поліцію.

У місті працює система BigBelly: на вулицях встановлені смарт-урни, облаштовані датчиками, які сповіщають, коли час вивозити сміття.

смарт-урна

Система BigBelly в Нью-Йорку. Фото: broadwaygreen.com

У медичну сферу теж впровадили інноваційні технології: компанія IBM представила платформу Watson Health, яка збирає інформацію про стан здоров’я людини з різних носимих пристроїв. Таким чином, на основі даних лікарі можуть поставити точний діагноз пацієнту.

Для освітлення вулиць у Нью-Йорку також застосовують смарт-технології. Спеціальна система збирає дані про завантаженість доріг, після чого визначає оптимальний режим роботи ліхтарів.

Лондон

смарт-город

Хмарочоси Лондона Фото: klv-oboi.ru

Лондон, як і будь-який мегаполіс, страждає від автомобільних пробок і нестачі вільних місць для паркування. Після транспортної реформи 2002 було вирішено встановити плату за в’їзд до міста; створити мережу автоматизованих парковок та повністю змінити систему роботи громадського транспорту.

Як і в Сінгапурі, у Лондоні з 2014 року з’явилися розумні паркування. Окрім цього, у місті працює система попередження пожеж SAS. А в метро встановлені сенсори, які контролюють температуру, вологість у тунелях.

У Лондоні хочуть реалізувати проект під назвою Foster+Partners SkyCycle. Планується збудувати мережу велодоріжок, які мають проходити над шляхами залізничного транспорту. Це дозволить забезпечити безпеку самим велосипедистам та розвантажити дороги громадського користування.

Foster + Partners SkyCycle

Проект Foster + Partners SkyCycle. Фото: designboom.com

Барселона

смарт-город

Фото: anextour.com.ua

Столиця Каталонії також фігурує у першій п’ятірці розумних міст. Її виділяють через те, що тут є смарт-парковки, розумні зупинки громадського транспорту, сміттєві баки зі спеціальними датчиками для ефективного та своєчасного вивезення сміття.

Також в аеропорту Барселони Ель Прат працює розумна система контролю перетину кордону. Це рішення прискорює процес проходження контролю завдяки зчитуванню даних із оцифрованих документів пасажирів, а також ідентифікації особи та відбитків пальців.

аэропорт Эль Прат

Аеропорт Эль Прат в Барселонi. Фото: taxiterreros.com

У місті також діє система розумного освітлення, за рахунок якої, як стверджують аналітики, влада міста найближчим часом зможе економити щорічно понад $10 млрд на витрати за електрику.

У зв’язку з тим, що Барселона у літній період страждає від посухи, у місті працює автоматизована система поливу. Таким чином влада міста грамотно економить воду.

Ще в каталонській столиці обладнано датчики, які моніторять рівень забруднення повітря, рівень шуму та контролюють трафік. А збирає ці дані платформа Sentilo, розроблена спеціально для Барселони.

При цьому всі дані знаходяться у відкритому доступі: їх можуть використовувати як державні установи, так і приватні підприємства.

Копенгаген

exclusives.webjet.co.nz

Цікаво, що в рейтингу шведської IT-компанії EasyPark на першому місці розташований саме Копенгаген, після якого слідує Сінгапур. У столиці Данії на високому рівні розвинений велосипедний транспорт. Так, в 2017 тут реалізували проект з обладнання велосипедів датчиками, які повідомлятимуть про завантаженість доріг, а також контролюватимуть те, наскільки забруднене повітря.

Копенгаген

Копенгаген – “велосипедна” столиця Європи. Фото: thelocal.dk

Влада міста активно підтримує компанії, які представляють різноманітні розумні рішення. Так, у 2017 році місцева влада у партнерстві з компанією Hitachi розробила базу обміну даними. Будь-який житель міста може опублікувати в цій базі наявні відомості. Таким чином влада Копенгагена налагодила партнерство різних інститутів: населення, міської адміністрації, правоохоронних органів, медичних установ тощо.

Крім того, у Копенгагені добре розвинена система безготівкових платежів. Докладніше про це – у нашому репортажі.

За якими критеріями відбирають смарт-міста?

  1. Ефективне застосування енергетичних ресурсів
  2. Розвиток альтернативних джерел енергії
  3. Використання екологічно чистих видів транспорту
  4. Налагодження інфраструктури міського транспорту
  5. Оптимізація парковок
  6. Впровадження інноваційних технологій. Розвиток інтернету речей
  7. Поширення комп’ютерної техніки та смартфонів. Безперебійний доступ до Wi-Fi

ЧИТАЙТЕ ТАКOЖ:

Справжній багатій чи просто мільйонер: ТОП-7 відмінностей людей з великими грошима

Як накопичити гроші: ТОП-5 порад щодо управління фінансами

Фальшиві інновації: ТОП-7 функцій, які iPhone перейняв у конкурентів

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!