26 травня компанія Київстар розповіла про наслідки пандемії для телеком-ринку України і своїх ініціативах, спрямованих на цифрову трансформацію
В результаті першої хвилі коронавірусу, згідно зі звітами станом на травень 2020 року, доходи компанії в роумінгу знизилися на 74%, продажі в мережі ритейл-магазинів Київстар скоротилися на 54%, продажі девайсів впали на 40%. Крім того, на 14% збільшилися операційні витрати Київстар за 2020 рік. Однак за рік пандемії і періодичних локдаунів істотно збільшилося використання сервісів компанії: “Мій Київстар” – на 80%, Bid Data – на 136%, Clouds – на 201%, Київстар ТВ – на 197%.
Що сприяє регулюванню телеком-ринку?
- Дія.Сіті
- якість зв’язку
- Стратегія Cloud First Policy
- Підготовка до впровадження 5G
- Smart metering (розумний облік ресурсів)
- Розгортання 4G згідно з Меморандумом
Що заважає регулювання телеком-ринку?
Як відзначають в компанії Київстар, це:
- IMTR (international mobile termination rate, ставка термінації)
- індексація ставок рентної плати за користування радіочастотним ресурсом
- відсутність ідентифікації (MNP)
- порядок доступу до інфраструктури.
Як зазначили топ-менеджери Київстар, за 2020 рік компанія інвестувала на 60% більше в порівнянні з іншими операторами в різні напрямки, зокрема, 4G покриття населення, в нарощування кількості базових LTE-станцій. Як результат – кількість абонентів 4G компанії склала 9,3 млн в порівнянні з 7,3 млн у Vodafone і 3,5 млн у Lifecell. До кінця 2021 року компанія планує збільшити покриття 4G до 89%.
Серед ключових напрямків розвитку в минулому році також були цифровізація сіл – їх кількість без 3G/4G в мережі Київстар знизилася на 33%, і впровадження 4G на автодорогах.
Компанія також активно працює над технологічними рішеннями в таких напрямках, як Big Data (кількість підключень до сервісів компанії зросла на 149%), хмарні рішення (зростання кількості підключень MSO365 склало 281%), e-health, FinTech, online TV.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Альфа-Банк Україна і Київстар об’єднали доступ до рахунків в Sense