close-btn

ЄС запровадив нові вимоги прозорості для Google, Microsoft та інших платформ

Нові принципи встановлюють стандарт прозорості алгоритмічного ранжирування та підвищують справедливість роботи онлайн-платформ

У понеділок Європейська комісія опублікувала документ, що містить правила, які регулюють принципи ранжирування пошуковими системами. Відтепер європейські підрозділи Alphabet Google, Microsoft та інші технологічні гіганти повинні більш прозоро оцінювати результати онлайн-пошуку. Прийнятий документ вступить в юридичну силу з наступного тижня. Експерти вважають, що нові правила можуть в деякій мірі обмежити свободу дій технологічних гігантів на території країн ЄС. Компанії з сектора малого та середнього бізнесу давно скаржилися, що Google застосують непрозорі методи, які межують зі свавіллям. Правила ранжирування пошукової видачі, схоже спрямовані в першу чергу на просування у пошуку власних продуктів, або для забезпечення конкурентної переваги конкретним фірмам, заявляли чиновники з антимонопольного комітету ЄС.

Антимонопольні регулятори Євросоюзу кілька разів виявляли, що компанія дійсно несправедливо просувала свої власні продукти на шкоду конкурентам. Алгоритм онлайн-пошуку Google неодноразово ставав приводом для накладення штрафів на загальну суму понад $ 9,71 млрд у період з 2017 по 2019 рр. У новому документі Комісія вказує, що відповідно до нових принципів онлайн-платформи повинні вказувати алгоритмічні параметри, що визначають рейтинг, та ділитися ними з компаніями.

«Ці керівні принципи встановлюють стандарт прозорості алгоритмічного ранжирування та підвищать справедливість в економіці онлайн-платформ, яка стимулює інновації і добробут мільйонів європейців», – йдеться в заяві Європейського комісара з конкуренції Маргрет Вестагер.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Національна рада з трудових відносин опублікувала скаргу, в якій звинуватила Google Alphabet Inc. в стеженні за власними співробітниками. Після незаконного стеження і допитів деякі працівники були звільнені за протести проти політики компанії і спробу організувати профспілку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без Євробачення та футболу: Google представив ТОП-запитів 2020 року

За матеріалами сайту reuters.com

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!