Вчені з КНР заявляють, що їх неінвазивні технології забезпечують не тільки зчитування інформації, а й зворотний зв’язок
У зв’язку з обмеженнями в ланцюжку поставок технологій для BCI-інтерфейсів через санкції США, китайським дослідникам довелося проявити новаторський підхід у розробці робочих програм інтерфейсу мозок-комп’ютер. Якщо інтерфейси серії Neuralink Ілона Маска вимагають імплантації в мозок електродів, то новітня китайська розробка обходиться компактною змінною накладкою на голову, яка представляє неінвазивну альтернативу для прийому та інтерпретації сигналів мозку.
Команда інженерів з Тяньцзіньського університету КНР розробляє оновлену версію свого чіпа Braintalker, що дозволяє набирати текстові команди силою думки. За словами інженерів групи, пристрою потрібен ще певний час, перш ніж він буде готовий для комерційного використання. Але на даний момент система вже здатна сприймати сигнали мозку певної частоти, що робить розробку досить перспективною для застосування в медичних цілях у майбутньому.
Відзначимо, що ця ж наукова група в минулому році представила високошвидкісний нейроинтерфейс, що дозволяє віддавати комп’ютеру до 108 команд, що в кілька разів перевершує інші подібні системи. Китайські вчені заявляють, що їх неінвазивні технології забезпечують не тільки зчитування інформації, а й зворотний зв’язок.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Протягом найближчих двох років обсяг інвестицій у квантові дослідження буде значно збільшено. Такий прогноз представила компанія International Data Corporation (IDC). Частка компаній, які планують виділити більше 17% своїх ІТ-бюджетів на квантові технології збільшиться з 7% у 2021 році до 19% у 2023-му.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стала відома вартість квитка на космічному кораблі Безоса
За матеріалами сайту 3dnews.ru