Великобританія готується розробити власні правила регулювання безпілотних транспортних засобів
Уряд Великобританії заявив, що базові безпілотні автомобілі з автоматизованою системою утримання смуги руху (ALKS) можуть з’явитися на британських дорогах до кінця 2021 року. Великобританія готується розробити власні правила регулювання безпілотних транспортних засобів і наздогнати в цьому питанні інші країни, такі як США і Японія.
Міністерство транспорту Великобританії (DfT) випустить правила, що описують, як автомобілі, оснащені ALKS, можуть бути юридично визначені як безпілотні. Іншими словами, в Великобританії будуть створені правила, які дозволять легально використовувати системи ALKS на дорогах країни.
Системи ALKS призначені для того, щоб допомогти транспортному засобу залишатися на своїй смузі руху на безпечній відстані від транспортних засобів зі швидкістю, обмеженою до 37 миль на годину (60 км на годину). Завдяки цьому водії можуть дозволити машині взяти на себе рутинну роботу, але вони повинні бути готовими в будь-який момент повернути собі контроль. Це відрізняється від сучасних передових систем допомоги водієві (ADS), які можуть використовуватися тільки в якості допоміжних засобів, і на які не можуть покладатися водії.
«Це важливий крок на шляху до безпечного використання безпілотних транспортних засобів у Великобританії, що зробить поїздки в майбутньому більш екологічними, простими і надійними», – заявила міністр транспорту Рейчел Маклін. «Але ми повинні забезпечити безпечне розгортання цієї захоплюючої нової технології».
Зазначимо, що в даний час системи ALKS доступні тільки на невеликій кількості автомобілів преміум-класу.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Раніше повідомлялося, що в рамках програми розробки безпілотних автомобілів Microsoft надасть Volkswagen свої хмарні технології. На даний момент автоконцерн займається проектуванням систем автономного водіння. Volkswagen об’єднає свій досвід в цій області з хмарними цифровими рішеннями Microsoft Azure.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Apple припиняє переговори з автовиробниками
За матеріалами Engadget