close-btn

AR/VR. Які переваги для Fintech бізнесу?

CEO Web3 студии CTRL/ART/D Илья Голицын

Ілля Голіцин

CEO Web3 студії CTRL/ART/D

 


У час стрімкого розвитку технологій, fintech компанії активно впроваджують нові інструменти, щоб забезпечити максимальну зручність для своїх клієнтів. AR/VR є одними з цих методів, які покращують функціональність та безпеку фінансових операцій, залучають зацікавлених користувачів та надають інтерактивний досвід

AR/VR. Які переваги для Fintech бізнесу?

CEO Web3 студії CTRL/ART/D Ілля Голіцин поділився своїми спостереженнями, як нові технології сприяють підвищенню ефективності та конкурентоспроможності у fintech індустрії. Розробка AR/VR інструментів є однією з послуг для бізнесу, які надає студія.

AR та VR: яка між ними різниця?

Термін доповнена реальність (AR) часто плутають із віртуальною реальністю (VR). Доповнена реальність передбачає візуалізацію фізичного світу навколо нас у реальному часі, який потім покращується цифровою інформацією. Натомість віртуальна реальність (VR) — це повністю змодельований світ навколо нас, куди ми потрапляємо за допомогою окулярів. Такі технології мають потенціал занурювати клієнтів у різні типи контенту та спонукати їх до взаємодії з ним.

Переваги для fintech бізнесу

Усе більше компаній прагнуть отримати вигоду з цієї тенденції, тож реліз продуктів VR/AR стає ключовим аспектом успіху розвитку. На сьогодні доповнена та віртуальна реальність вже мають низку переваг для fintech бізнесу. Серед плюсів можна виокремити такі:

  • покращення користувацького досвіду та залучення клієнтів;
  • поліпшення ефективності навчання працівників та клієнтів;
  • підвищення рівня безпеки операцій.

По-перше, VR і AR можна використовувати для кращого обслуговування клієнтів і їх залучення. Наприклад, консультанти fintech компаній можуть використовувати AR, щоб надавати клієнтам індивідуальні поради на основі їхніх фінансових цілей, інформувати про ризики та інвестиційні переваги. Завдяки AR клієнти зможуть порівнювати різні продукти чи послуги у режимі реального часу. Щодо VR, то ця технологія дозволить клієнтам досліджувати відділення банку та взаємодіяти з віртуальним представником служби підтримки.

Практика показує, що такі способи суттєво підвищують лояльність та довіру клієнтів, оскільки люди відчувають, що до їх потреб підходять персоналізовано та інтерактивно.

По-друге, VR і AR можна впроваджувати для підвищення ефективності роботи. Тоді фінансові установи зменшують витрати, пов’язані з навчанням і обслуговуванням клієнтів. А це заощадження найголовніших ресурсів: часу та грошей. Наприклад, банки можуть використовувати віртуальну реальність, щоб моделювати сценарії для навчання співробітників реагувати у різних ситуаціях. Відтак, віртуальне тренування дозволяє працівникам отримати досвід і навички в безпечному та контрольованому середовищі, перш ніж застосовувати їх у реальному світі.

Крім того, VR/AR сприяє безпечному досвіду клієнтів. Наприклад, для автентифікації особи та доступу до своїх облікових записів.

Цікаве по темі: Мета купила відомого розробника VR-фітнес-додатків: подробиці

AR/VR

AR/VR Фото: pexels.com

Вдале використання AR/VR в fintech бізнесі

Деякі компанії вже успішно використовують AR-технології для біометричної ідентифікації клієнтів під час проведення фінансових операцій. Приміром, банк BBVA має AR-технології для ідентифікації клієнтів при вході в застосунок, що зменшує ризик шахрайства і гарантує безпеку транзакцій.

VR також використовується fintech компаніями, щоб навчати клієнтів фінансової грамотності та дієвих рішень. Британський банк NatWest створив VR-симулятор, який дозволяє клієнтам взяти участь в інтерактивному тренінгу з управління фінансами та інвестицій.

Ще однією ідеєю впровадження AR-технологій у fintech є створення інтерактивних інтерфейсів, які дозволяють клієнтам проводити фінансові операції швидко та зручно. Наприклад, Royal Bank of Scotland розробила AR-додаток, завдяки якому клієнти можуть віртуально «переміщати» гроші між рахунками простим жестом руки. Наприклад, можна взяти камеру свого смартфона, щоб сканувати рахунок або квитанцію і програма автоматично класифікує ваші витрати на категорії.

Іншим прикладом є Desjardins Bank, який випустив AR-додаток «Your Way Desjardins». Він надає користувачам поради щодо планування виходу на пенсію. Замість того, щоб йти в банк і говорити з представником про пенсійні заощадження, користувачі отримують інформацію з додатку протягом усього процесу.

Раніше ми писали, що в США представили мініатюрну VR-гарнітуру для iOS.

Топ-5 VR-ігор з внутрішньоігровими платежами

Частина VR-ігор вже надала можливість гравцям здійснювати покупки в грі.

  1. Beat Saber. Популярна VR-гра на основі ритмів, яка дозволяє гравцям купувати нові пакети пісень та додатковий контент через платформу Steam. Завдяки внутрішнім платежам, компанія отримує дохід поза продажем базової версії гри.
  2. VRChat — це соціальна VR-платформа, яка дозволяє гравцям взаємодіяти з іншими в різних середовищах, створених користувачами. Гравці можуть купувати предмети внутрішньої валюти — VRчі. Їх можна отримати під час самої гри і купити за реальні гроші. За допомогою внутрішньої валюти, гравці можуть придбати одяг для свого персонажа, аксесуари, зброю, меблі для віртуальних світів та інше. Технологія віртуальної реальності дозволяє компанії залучати нових розробників та забезпечувати підтримку наявної гри.
  3. Job Simulator. Ця гумористична гра імітує різні професії у світі майбутнього і дозволяє гравцям купувати нові предмети, як-от головні убори, декорації для облаштування робочої зони, інструменти, посуд та музичні треки, щоб слухати під час робочого процесу. Усі ці елементи роблять досвід користувачів особливим, відповідно до їх уподобань.
  4. The Elder Scrolls V: Skyrim VR. Класична гра, адаптована для VR, дозволяє купувати різні ігрові предмети, а саме зброю, обладунки та заклинання. Крім того, гравці можуть придбати оновлення та доповнення, які додають нові зони, квести та інші розширення до гри.
  5. Robo Recall. Гра від першої особи для Oculus Rift, що дозволяє заробляти ігрову валюту, виконуючи місії та виклики. Потім її застосовують для покупки різних предметів, щоб персоналізувати своїх персонажів та оновити зброю. Гравці також можуть використовувати реальні гроші, щоб придбати преміальну валюту. Таким чином увесь ігровий процес моделюється на смак гравця.

Читайте популярне: Таємне спілкування в WhatsApp: цієї функції немає в жодному іншому месенджері

AR/VR

AR/VR Фото: pexels.com

За допомогою внутрішніх платежів, користувачі можуть отримати доступ до нових функцій в грі, що робить гру більш захопливою. Крім того, внутрішні платежі додатково збільшують прибутки розробників, що дозволяє їм підвищувати бюджет на подальший розвиток ігор.

Кожен бізнес постійно шукає способи покращити свій сервіс та залучити нових клієнтів. Зокрема, і готельний бізнес. Кілька готелів вже запровадили VR-технології, щоб усі охочі здійснювали віртуальний тур і одразу бронювали номер.

Так, програма «VRoom Service» від Marriott International пропонує гостям замовити VR-гарнітуру прямо в номері, щоб вони могли роздивитися зручності різних готелів Marriott по всьому світу. При цьому гості можуть забронювати номер прямо під час віртуального туру, якщо знайдуть те, що їм до душі.

Використання VR-технологій в готельному бізнесі дозволяє гостям краще зрозуміти, що очікувати від готелю і зробити зважений вибір. Крім того, це додає до процесу бронювання елемент розваги та захвату, що створює унікальний досвід для клієнтів.

Висновки

Технології VR і AR є потужними інструментами в сфері фінансів. Вони допомагають створювати захоплюючі практики для взаємодії з користувачами, оптимізувати процеси та візуалізувати складні дані. Ці нововведення надають можливість користувачам отримувати віртуальну банківську допомогу і управляти особистими коштами.

Додаючи доповнену та віртуальну реальність, fintech-компанії можуть повною мірою отримати перевагу над конкурентами в індустрії. Привабливий та інтерактивний досвід гарантує фінансовим установам підвищення лояльності та задоволеності серед клієнтів.

Читайте інші популярні статті по темі:

Детально про Google I/O: ШІ пошуковик та оновлення Android

Віртуальний клон заробив для власниці $70 тис лише за тиждень: подробиці

Чи стане Twitter фінтехом: Маск націлений повторити успіх WeChat

google news