close-btn

Як передати або отримати крипту у спадок

Стрімкий розвиток технологій вплинув і на процес отримання спадщини. Якщо кілька десятків років тому до заповіту вносили сімейні реліквії, нерухомість, бізнес, то тепер справа торкнулася й інших активів: акцій, облігацій та нової електронної валюти. Про те, як передати крипту у спадок і зробити так, щоб ваші заощадження не «згоріли» — розповімо в нашому матеріалі

Cryptocurrency

Cryptocurrency Фото: pexels.com

Історія Метью Мелона

Щоб продемонструвати процес успадкування криптовалюти наглядно, використаємо реальну історію, яка сталась з мільярдером Метью Мелоном (входив у список Forbes). Підприємець належав до родини банкірів з Америки, керуючої Mellon Financial Corporation.

На жаль, у 2018 році з Мелоном сталася трагедія — він раптово помер у номері власного готелю в місті Канкун. Свої статки мільярдер заробив на інвестиціях у Ripple. На час його смерті капітал у криптовалюті нараховував майже $1 млрд. При цьому близько $200 млн з загального статку були в XPR.

Традиційно криптовалюту зберігають у:

  • кастодіальних гаманцях;
  • холодних гаманцях;
  • mobile wallet;
  • локальному програмному сховищі.

Доступ до місця збереження віртуальних коштів забезпечує закритий ключ. Це єдина можливість керувати будь-яким гаманцем. Тому найчастіше про нього знає виключно власник сховища. З точки зору безпеки — це оптимальний варіант.

Але, коли справа стосується отримання спадку, виникає маса проблем. Якщо рідні або законний представник не мають інформації про місцезнаходження ключа чи не можуть отримати доступ до нього, отримати у спадщину криптоактиви досить складно.

Саме така ситуація сталася з родиною Метью Меллона. Коли почалися розбори з фінансами мільярдера, виявилося, що про активи у віртуальній валюті у заповіті немає жодного слова. Тобто, ніхто з родини не мав уявлення де ключ і який доступ до криптоактивів.

Таке відбулося, тому що підприємець не надав доступу ні рідним, ні своєму адвокатові. Натомість Меллон зберігав ключі від XPR на пристроях в різних місцях. Вони знаходилися під іменами різних осіб, розкидані по всій країні.

Раніше ми писали про топ-5 кращих холодних (апаратних) криптогаманців.

Cryptocurrency

Cryptocurrency Фото: pexels.com

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціна Біткоїна долає важливий опір: Аналіз ринку криптовалют 10 квітня

Весь період, поки тривали пошуки виходу із ситуації, вартість XPR сильно коливалася. Спадкоємці втрачали мільйони. Після того, як доступ до гаманців було знайдено, виявилось, що Меллон уклав окрему угоду з Ripple, згідно з якою продавати XPR можна лише невеликими об’ємами. Для спадкоємців це означало, що продати більшу частину активів для погашення боргів, в тому числі податкових, не можливо.

Як діяти спадкоємцю

Якщо криптовалютні кошти зберігаються в апаратних або гарячих гаманцях, їх успадкувати досить просто. Для цього необхідні дві умови:

  1. Спадкоємцю має бути відомо про існування такого сховища.
  2. Він має отримати ключі доступу до нього.

Цікавий факт: традиційно, якщо у заповіті вказано криптогаманець, а також зазначена особа, яка його успадковує, проте відсутня інформація про ключі доступу, кошти втрачаються безповоротно. Але цей фактор залежить від законодавства конкретної країни.

Тому, щоб уникнути небажаних труднощів з спадком потрібно вказати наявність самого гаманця разом з ключами доступу до нього. Таким чином спадкоємець не зможе скористатися активами аж до моменту оприлюднення заповіту і оформлення спадщини згідно з законодавством.

Раніше ми писали про найуспішніші криптовалюти 1-го кварталу 2023 року.

Cryptocurrency

Cryptocurrency Фото: pexels.com

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українська криптобіржа Kuna відмовиться від підтримки гривні через позицію регуляторів

Коли справа стосується централізованих криптобірж, отримання спадку відбувається складніше. Найперше, що варто зробити — проінформувати майбутнього спадкоємця про наявність рахунку на криптобіржі і розповісти про обсяг цифрових активів на зберіганні.

Якщо на даний момент, не маєте бажання повідомляти ці дані, вкажіть інформацію в заповіті. Обов’язково зазначте дані для входу в аккаунт. Чим детальнішу інформацію буде надано, тим менше труднощів з отриманням спадку цифрових активів виникне в майбутньому.

Коли спадкоємець має доступ до аккаунту людини, яка заповіла криптовалюту, він з легкістю може перевести активи на свій рахунок. Моральність такої дії не обговорюється, адже накопичення належать йому по закону.

Інший спосіб вирішення ситуації — укладання договору довірчого управління рахунком. Документ оформляється у нотаріуса. Таким чином спадкоємцю не потрібно переводити активи на свій аккаунт, адже він має можливість керувати ними з успадкованого. Такий спосіб успадкування вважається найпростішим з можливих.

Які діяти спадкодавцю

Подумати над тим, кому і яким чином залишити свої активи варто заздалегідь, особливо в умовах сьогодення. Адже тоді будете певні, що накопичення потраплять саме тому, кого вважаєте достойним. Для цього потрібно скласти і нотаріально завірити заповіт. Якщо документ оформити неналежним чином, або взагалі проігнорувати його створення, інші наявні спадкоємці будуть мати право оскаржувати право власності в суді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бінанс шукає альтернативу Signature Bank: де зберігатимуть гроші клієнтів?

Якщо у заповіті вказати неповні дані, наприклад, не зазначити ключі доступу, спадкоємець повинен буде звертатися у службу підтримки криптобіржі. Перший крок — відкрити аккаунт, якщо його немає на цій самій біржі. Таким чином спрощується комунікація з супортом. Також власний аккаунт знадобиться, якщо буде вирішено перевести на нього успадковані активи.

Далі обов’язково потрібно верифікувати обліковий запис і зняти обмеження на проведення транзакцій з криптоактивами. Після можна звернутись до служби підтримки та вирішити всі нагальні питання.

За приклад приведемо популярну в Україні криптобіржу Binance. Тут передбачена сторінка «Успадкування акаунту». Щоб нею скористатись, потрібно:

  • увійти свій акаунт і клікнути на значок повідомлення в правому нижньому куті (це необхідно, щоб відкрити діалогове вікно зі службою підтримки);
  • в цьому розділі представлено багато готових відповідей на популярні питання, тиснемо на «Подивитись усі», там і побачимо пункт «Успадкування акаунту»;
  • натиснувши на необхідний пункт, користувача перенаправляє на сторінку «Апеляції на спадок», де вказана детальна інформація.

На інших біржах, таких як WhiteBIT або Bybit також можна скористатись службою підтримки для вирішення питань, що стосуються успадкування криптовалют.

WhiteBIT

Фото: WhiteBIT

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

У криптогаманець Telegram додали USDT: які переваги отримають користувачі

У якій країні криптовалюти визнані найпопулярнішим інвестзасобом: дослідження

Токенізація дорогоцінностей — тимчасовий тренд чи перехід до децентралізованої цифрової економіки?

За матеріалами minfin.com.ua.

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!