close-btn

Хто стане компанією-трильйонером після Tesla?

Лише жменьці компаній, що публічно торгуються, вдалося досягти ринкової капіталізації в $1 трлн. і більше (якщо бути точними, їх всього сім). Ми отримали дані з ринкової капіталізації компаній, аби з’ясувати, які знайомі назви мають шанс подолати заповітний 13-значний бар’єр

https://www.visualcapitalist.com/

У понеділок Tesla досягла ринкової капіталізації $1 трлн. І це справді визначна подія. За всю історію торгів лише 6 корпорацій перетинали цю фінансову позначку. А Tesla стала ще й наймолодшою з них – компанії Ілона Маска лише 18 років.

Діючий клуб компаній-трильйонерів на інфографіці вище виділено жовтим кольором.

Основні гравці на ринку

Apple, Microsoft і Saudi Aramco — три компанії, які на сьогоднішній день подолали рубіж ринкової капіталізації в $2 трлн., залишивши інших ковтати пил позаду. Apple також стала першою корпорацією серед своїх конкурентів у сфері Big Tech, яка досягла позначки в $1 трлн. (ще в 2018 році).

Найбільший нафтогазовий гігант — Saudi Aramco — єдина неамериканська компанія, яка входить до «клубу за трильйон доларів». Це робить її помітним винятком, оскільки найчастіше саме американські компанії домінують у таблиці лідерів найбільших корпорацій світу.

https://www.visualcapitalist.com/

Tesla та її перший трильйон доларів

Tesla вперше досягла ринкової капіталізації в $1 трлн завдяки успішному торговому дню у понеділок, 25 жовтня. Її акції підскочили приблизно на 10% після оголошення позитивних новин від Hertz та Morgan Stanley.

По-перше, компанія з оренди автомобілів Hertz оприлюднила замовлення на 100 000 автомобілів Tesla — найбільше замовлення в історії автовиробника. По-друге, автомобільний аналітик Morgan Stanley вніс поправки та підвищив цільову ціну на акцію Tesla до $1200.

Чи зможе Tesla залишитися компанією з оборотом у трильйон доларів, поки що питання спірне. Ведмеді часто вказують на відсутність у Tesla фундаментальних показників, порівняно з традиційними автомобільними компаніями. Наприклад, їхня ринкова капіталізація по відношенню до кількості проданих автомобілів:

https://www.visualcapitalist.com/

Хто ще може приєднатися до «клубу за трильйон доларів»?

Компаній з ринковою капіталізацією понад $500 млрд. теж не так вже й багато. Після Facebook, який донедавна ще входив до елітного клубу з доходом у трильйон доларів, Berkshire Hathaway Уоррена Баффета найближча до вступу до «Клубу чотирьох ком».

Претендує на членство також і Visa, один із піонерів споживчого кредитування в США, який продовжує впроваджувати інновації навіть через 63 роки після свого заснування. У спробах розширити охоплення своєї і так великої платіжної екосистеми, Visa експериментує з криптовалютами.

Таким чином, ми отримуємо список із 5 претендентів із найбільшими шансами подолати позначку ринкової капіталізації в трильйон доларів:

  • Facebook
    Поточна капіталізація – $926 млрд. Компанія вже перетинала позначку $1 трлн, але протрималася в клубі найбагатших недовго.
  • Berkshire Hathaway Уоренна Баффета
    Капіталізація – $656 млрд.
  • Виробник напівпровідників із Тайваню TSMC
  • Капіталізація – $ 619 млрд.
  • Китайський інвестиційний холдинг Tencent
    Капіталізація – $589 млрд.
  • Платіжна система Visa
    Капіталізація – $497 млрд.

Чи буде наступна компанія, яка приєднається до елітного клубу трильйонерів, із США, з технологічної індустрії чи з іншої сфери, зрозуміло одне — планку їй задали досить високу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Капіталізація Tesla досягла свого історичного максимуму

За матеріалами сайту visualcapitalist.com

 

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!