iOS 16 та macOS Ventura дозволять автоматично проходити перевірку CAPTCHA на деяких сайтах
З виходом операційної системи iOS 16 користувачам більше не доведеться стикатися з такою кількістю набридливих CAPTCHA, як зараз. Справа в тому, що Apple розробила функцію Automatic Verification для пристроїв iPhone та Mac, яка дозволяє деяким сайтам зрозуміти, що відвідувач не робот, без необхідності якось доводити цей факт.
Натомість iCloud генерує так званий Private Access Token, який вже почали підтримувати Cloudflare та Fastly, два великі CDN, які забезпечують чималу частку показів капчі у світі.
Зручну нову функцію можна знайти у програмі «Установки» у розділі «Apple ID» > «Пароль та безпека» > «Автоматична перевірка». За словами Apple, при включенні iCloud автоматично та конфіденційно перевірятиме ваш пристрій та обліковий запис Apple ID у фоновому режимі, усуваючи необхідність у тому, щоб програми та веб-сайти надавали вам запит на перевірку CAPTCHA.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Google стягуватиме плату за використання електронної пошти та інших програм з власників малого бізнесу
Apple заявляє, що система повністю конфіденційна. Хоча для підтвердження реальності людини використовується Apple ID, смартфон або комп’ютер не надсилає пов’язані з ним дані (наприклад, адресу електронної пошти або номер телефону). Єдине, що отримує сайт – це, по суті, схвалення Apple.
У перших бета-версіях iOS 16 та iPadOS 16 автоматична перевірка включена за умовчанням. Apple заявила, що ця функція також підтримується у macOS Ventura. Всі оновлення програмного забезпечення в даний час перебувають у стадії бета-тестування і будуть випущені наприкінці цього року.
А ще цікаво, чи вдасться домовитися про підтримку цієї технології з Google, адже одна з наймасовіших капч – reCaptcha, – належить йому.
Раніше ми писали про те, що Павло Дуров звернув увагу на проблеми в мобільному браузері Safari. Як заявляє Дуров, веб-версія Telegram не може втілити весь свій потенціал на iOS-пристроях через умисні обмеження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Українці за кордоном зможуть отримати закордонні паспорти
- США направлятимуть Києву 1,5 млрд доларів щомісяця: подробиці