Хоча ринок криптовалют у 2022-му майже весь рік залишався ведмежим, умови, що склалися, мало вплинули на найм у цьому секторі
Зокрема, кількість зайнятих, пов’язаних з криптовалютою, у 2022 році досягла 82 200 осіб, що є сплеском приблизно на 351% порівняно з 18 200 у 2019 році, свідчать дані звіту Block Research, опубліковані 21 грудня.
Розбивка розподілу посад показує, що на торговельну та брокерську діяльність припадає найбільша частка – 50%, або 41 136 осіб. Цікаво, що, незважаючи на спад у просторі невзаємозамінних токенів (NFT), на цей сектор припадає третя за величиною частка зайнятості — 8% із 6738.
Дослідники зазначили, що зростання кількості користувачів криптовалют, ймовірно, відкриє більше можливостей для працевлаштування:
«З помітним зростанням числа користувачів, числа фірм і грошових вливань у галузь стає необхідним створення додаткових робочих місць для задоволення потреб поточного ринку, що зростає», — йдеться у звіті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна стане новим криптохабом: 3 причини цифрового феномену
Криптосектор у 2022 році зафіксував рекордну кількість звільнень
Водночас ринкова корекція у 2022 році виявилася у тенденціях зайнятості на ринку криптовалют — більшість організацій змушені були вдатися до звільнень, щоб залишитися на плаву.
У 2022 році було зареєстровано найбільшу кількість звільнень — 9564 особи, при цьому левова частка припадає на торгову платформу Crypto.com — 24%. Coinbase, Kraken і Bybit мали по 6% від загальної кількості звільнених співробітників.
Однак, незважаючи на зростання зайнятості у криптосекторі, дослідники зазначили, що цей простір все ще відстає від індустрії традиційних технологій.
Домінуючі криптофірми
З точки зору провідних роботодавців криптовалютні біржі домінують у цьому секторі, при цьому Binance вважається найбільшою фірмою в галузі з командою з 7300 співробітників. За нею слідує Coinbase.
Загалом на тенденції у сфері зайнятості у криптовалютному просторі вплинуло зниження цін на цифрові активи. Але найголовніше, що, незважаючи на гучні крипподії, такі як низка банкрутств вагомих представників галузі, сектор все одно скоригувався з урахуванням переважаючих макроекономічних факторів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США вдвічі більше однорогів, ніж у Китаї та Індії разом узятих: Інфографіка