У цій статті ми розглянемо, як будь-який бізнес може монетизувати дані
Дані стали основою 4-ї промислової революції, а заробляння грошей на даних — величезною можливістю для бізнесу. Як тільки компанії починають зберігати, аналізувати та діяти на основі даних стратегічним чином, вони можуть легко виявити, що у них більше інформації, ніж рішень, що з нею робити. Вихід, який знайшли багато компаній, полягав у тому, щоби просто продати інформацію. Роблячи це, вони побудували одні з найбільших корпоративних імперій та найвідоміші бренди у світі.
Сьогодні будь-який бізнес може монетизувати дані. Для цього є два перевірені способи: продати їх для створення нових джерел доходу або використовувати для збільшення вартості своєї компанії.
У цій статті ми розповімо про деякі методи, які успішно використовувалися для монетизації даних у минулому, та запропонуємо кілька ідей для тих, хто хоче використати власні дані.
“Building Value”
Для багатьох підприємств дані є надзвичайно важливим активом; насправді, це часто один із найцінніших активів, якими вони володіють. В останні роки сталося велика кількість гучних стратегічних придбань, коли цінність виходила насамперед із даних, якими володіє компанія. Наприклад, Amazon купила рітейлер Whole Foods Market в 2017 році за 13,7 млрд доларів, і це стало одним з найдорожчих придбань, які вона коли-небудь робила.
Що зробило цей бізнес привабливим для Amazon, так це не лише мережа роздрібних магазинів, але й дані, що накопичилися за 40 років роботи з клієнтами. Ці дані про продукти та звички покупців допомогли спланувати перехід у сектор Fresh Food. Amazon тепер пропонує доставку свіжих продуктів за годину. У деякі райони це було б неможливо зробити з обмеженими даними, які вона мала на цьому ринку.
Дані компанії все частіше розглядаються як дуже цінні, коли йдеться про оцінку компанії та аналіз вартості її акцій. Під час процедури банкрутства мережі казино Caesars дані, що містяться в програмі лояльності клієнтів Total Rewards, були оцінені в 1 мільярд доларів. А під час пандемії United Airlines надала дані своєї програми лояльності для пасажирів MileagePlus як заставу під кредит у розмірі 5 мільярдів доларів, необхідний для підтримки своєї діяльності.
Зокрема, доступ бізнесу до даних про менш вивчені ринки або поведінку клієнтів може зробити його привабливим для великих гравців, які прагнуть використати нові та перспективні тенденції. Показово, що серед компаній зі списку Fortune 500 2020 року, ранжованих за вартістю, кожна з перших п’яти позицій належить компаніям, які вклали значні кошти в дані та їхню власну здатність збирати та аналізувати їх — Microsoft, Amazon, Apple, Alphabet та інші. Мета. Всі ці корпорації повністю усвідомлюють важливість старої приказки у тому, що знання — сила!
Продаж даних
Дані можуть бути продані як продукт або послуга. Крім того, їх можна продавати або в необробленому вигляді або у вигляді висновків, отриманих на їх основі. Саме так такі інтернет-компанії, як Google та Meta, виросли з університетських стартапів у гігантів, що завоювали світ. В основі бізнес-моделі обох компаній є послуга, яка надається безкоштовно для кінцевого користувача, та послуга з продажу даних, призначена для бізнесу.
У сфері фінансових послуг усі великі компанії, що випускають кредитні картки, беруть участь у прибутковій угоді, що включає продаж даних про транзакціям, як інформацію роздрібним торговцям, страховим компаніям та постачальникам комунальних послуг. Це також стосується агентств кредитної інформації, таких як Experian та Equifax. Обидві компанії зіставляють дані про покупки, витрати та платіжні звички, які потім продаються іншим підприємствам. Більше того, вони навіть продають їх назад самим суб’єктам даних (тобто нам), надаючи послуги, які дозволяють нам перевіряти наші кредитні рейтинги та оцінювати можливість отримання кредиту.
Також в Інтернеті з’явилися торгові майданчики даних, де будь-який бізнес, який вважає, що його набір даних цінний, може виставити його на продаж. Одним з таких маркетплейсів управляє Snowflake, який пропонує медичні, демографічні, метеорологічні, фінансові та багато інших даних від сторонніх продавців.
Проте сьогодні найпросунутіші варіанти використання орієнтовані на надання інформації на основі даних у реальному часі. Cosmose AI збирає анонімні дані зі смартфонів (їх понад мільярд), а також із датчиків у магазинах. Його клієнти, серед яких Walmart, Gucci і Samsung, використовують цю інформацію, щоб зрозуміти поведінку покупців і краще використовувати торгові площі, які вони мають. Під час пандемії це виявилося особливо корисним для розуміння того, як змінювалася поведінка людей у повсякденному житті.
Більшість компаній починають свій шлях до трансформації на основі даних, використовуючи інформацію для покращення своїх власних продуктів та послуг або підвищення внутрішньої ефективності. Однак у міру того, як вони вдосконалюються у своїх здібностях збирати, аналізувати та використовувати дані, часто стає очевидним, що є способи і монетизувати їх безпосередньо.
Вміння проаналізувати дані, якими володіє ваша компанія, та їхню цінність для низки покупців, як усередині, так і за межами вашої клієнтської бази, є ключем до того, щоб стати частиною потужної тенденції та зуміти добре заробити на цьому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У пошуках кохання в Метавсесвіті: знайомства в епоху штучного інтелекту та віртуальної реальності