Чим Samsung Pay кардинально відрізняється від гаманців конкурентів – читайте у нашій статті у рамках спецпроекту “Мобільні фінанси”
Що таке Samsung Pay?
Samsung Pay – це мобільна платіжна платформа корейського виробника смартфонів, що дозволяє здійснювати платежі в один дотик. Щоб оплатити товар, не потрібно навіть прикладати смартфон до платіжного терміналу. Завдяки безконтактному зв’язку транзакція пройде буквально по повітрю.
У гаманець можна додати до 10 карт різних банків і платіжних систем, а також необмежену кількість знижкових і подарункових сертифікатів.
Після завантаження у гаманець, покупцеві не потрібно діставати «пластик» на касі. Платіжні деталі будуть передані безпосередньо з телефону після його розблокування (PIN, відбиток пальця, скан райдужної оболонки ока). А картки знижок касир відсканує з екрану гаджета.
У чому відмінність сервісу від Google і Apple Pay?
Сервіс Samsung дійсно має багато спільного з платіжними рішеннями конкурентів. По суті ці системи також пропонують здійснювати безконтактний платіж зі смартфона, попередньо завантаживши в пристрій банківські карти.
Однак якщо сервіси конкурентів підтримують тільки один канал зв’язку з POS-терміналом (NFC), то рішення Samsung крім звичного бесконтакту пропонує альтернативний – MST (Magnetic Secure Transmission). Принцип роботи схожий на транзакцію з використанням традиційної платіжної картки з магнітною смугою. Тому власники смартфонів Samsung, вирушаючи за покупками без гаманця, не повинні думати «А безконтактний чи в магазині термінал?». Заплатити вийде навіть у POS-терміналах старого зразка.
Які пристрої підтримують Samsung Pay?
Samsung, як і Apple Pay можна використовувати тільки на пристроях однойменного виробника.
Смартфони: Galaxy Note 8, S8/S8 edge, S7/S7 edge, S6/S6 edge, S6 edge +, а також у більш бюджетних A7 і J5 2017, A5 2016 і 2017 року.
Годинники: Gear S2 (тільки для терміналів з NFC), Gear S3, Gear Fit 2 і Gear Sport. Смарт-годинник повинен використовуватися разом із сумісними смартфонами під управлінням Android 4.4 KitKat і вище. Цікава особливість годинників Samsung полягає у тому, що на них не можна встановити платіжний додаток інших компаній. Тому в країнах, де платіжна система поки не запущена, годинник бренду не вийде використовувати для розрахунків у магазинах. У той же час смартфони Samsung відкриті для сторонніх платіжних додатків.
Ідентифікація: платіж у Samsung Pay можна підтвердити не тільки відбитком пальця і паролем, як у Google Pay. Вбудований сканер райдужної оболонки ока в Galaxy Note 8, S8 або S8 +, а також Galaxy S9 і S9 +, дозволить оплатити покупки «поглядом».
Де працює Samsung Pay
Понад 650 банківських установ у 25 країнах підтримують Samsung Pay. Серед них – Chase, Citi, HSBC і Wells Fargo.
Samsung Pay в Україні
В Україні сервіс поки недоступний, незважаючи на те, що чутки про його запуск ходять вже давно. Так, у 2016 році у мережі з’явилася вакансія спеціаліста, який займеться запуском платіжної системи на українському ринку. Однак сервіс у країні все ще недоступний. Крім того, в країні працюють сервіси-конкуренти Apple Pay і Google Pay. Редакція уточнила в ПриватБанку (перша фінустанова, яка брала участь у запуску мобільних гаманців Apple і Google на українському ринку), чи збирається вона підтримати гаманець Samsung.
Нагадаємо, в сусідніх Білорусі та Росії вже можна розплатитися через додаток Samsung Pay.
Особливості Samsung Pay
- Samsung Pay Mini
На відміну від повноцінної версії гаманця, цей гаманець має обмежені можливості і працює не у всіх країнах, де представлений Samsung Pay. Він дозволяє здійснювати платежі або переводити гроші безпосередньо зі свого банківського рахунку або мобільного гаманця стороннього провайдера (не використовуючи банківські карти). Наприклад, жителі Індії можуть прив’язати до облікового запису Samsung свій гаманець Paytm. Урізана версія доступна для пристроїв J7 Max, J7 Prime, J7 2016. Пізніше лінійка поповниться іншими гаджетами Samsung.
Основна відмінність міні-версії від повноцінного гаманця у тому, що для оплати в магазині потрібно не просто прикласти телефон до терміналу, а відсканувати QR-код або пройти авторизацію за номером телефону.
- Кешбек
Samsung додав функцію кешбека у свій сервіс мобільних платежів. Американські споживачі зможуть отримувати додаткові відсотки після кожної покупки, зробленої у роздрібних магазинах-партнерах технологічного гіганта. Ексклюзивні пропозиції від рітейлерів з’являться у новому розділі «Cash Back».
- Samsung Pay online
Розплатитися за допомогою гаманця Samsung можна не тільки у традиційних магазинах, але й онлайн. Для цього не потрібно вводити дані банківської картки. Досить натиснути на кнопку Samsung Pay (а також партнерські Visa Checkout і Masterpass). Підтвердження платежу відбувається за допомогою смартфона – за допомогою відбитка пальця або авторизації за допомогою e-mail.
- Покупки в додатку
У версії Samsung Pay 2.5 з’явилася можливість покупок у додатку. Кнопка «Samsung Pay» вбудована у додатки торговців. Натиснувши на неї, покупець потрапляє у свій гаманець для вибору карти і авторизації за допомогою PIN, відбитка пальця або скану райдужної оболонки ока. Послугу підтримують всі пристрої Samsung з ОС новіше 5.0 Lollipop. Розділити рахунок або здійснити оплату подарунковою карткою поки неможливо.
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ – Мобильные финансы: как выбрать между Apple Pay, Samsung Pay и Google Pay