close-btn

Як уряд планує підтримувати проблемні банки: коментар НБУ

У пресслужбі регулятора зазначають, що на сьогодні найбільш захищеними банками залишаються ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк

Повномасштабні військові дії стали важким тягарем для банківської системи країни. У деяких банків спостерігаються труднощі із поверненням клієнтських депозитів. Однак у випадку з держбанками загрози немає, оскільки докапіталізацію за потреби проведе уряд. У НБУ підтверджують наявність проблем у деяких банків.

Проте з появою тимчасового дефіциту ліквідності у того чи іншого системного банку його не стануть відразу визнавати неплатоспроможним. У пресслужбі фінрегулятора повідомили, що банк накопичив достатню кількість грошей для підтримки проблемних фінустанов.

“Хто зараз емоційно відреагував на законопроєкт, пригадаємо, що ми знайшли можливість зберегти свої емоції наприкінці лютого-березня. Наші банки встояли. Зрозуміло, що є дискусії щодо якості активів. Але з цих питань НБУ прийматиме рішення після війни, коли ми розумітимемо терміни відновлення економіки”, — розповів член Ради НБУ Василь Горбаль.

Він додав, що справи щодо проблемних банків з державною часткою володіння передаватимуться на розгляд до Кабміну. Йдеться про ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк. Ці установи, вважає Горбаль, сьогодні є найбільш стабільними та захищеними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерти передбачають наступ у Єврозоні рецесії вже цієї зими

Ми раніше повідомляли, що відділення “ПриватБанку” продовжують відновлювати роботу на звільнених від російських окупантів територіях Харківської області, на черзі — Херсонська.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

У Нацбанку розповіли, яким буде курс долара у 2023 році згідно з прогнозами уряду

Як ВПО отримати статус безробітного і почати отримувати допомогу

За матеріалами сайту obozrevatel.com

google news