Відповідний порядок застосовуватиметься під час дії воєнного стану в Україні
Національний банк України визначив порядок дій банків у випадках зарахування готівки на рахунки фізосіб у сумі понад 400 тис. грн. Так, якщо клієнт не надасть на вимогу банку документи або відомості, необхідні для встановлення джерел походження таких коштів, витрати з цього рахунку будуть обмежені. У такому разі із коштами на рахунку можна буде здійснювати лише фінансові операції на підтримку Збройних Сил України, а саме:
- зарахування коштів на рахунки ЗСУ та спеціальний рахунок, відкритий Національним банком,
- благодійна допомога на рахунок Міністерства соціальної політики України, відкритий Національним банком,
- придбання облігацій внутрішньої державної позики «Військові облігації».
Решта заходів вживаються банками відповідно до вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу. Національний банк ухвалив відповідне рішення на виконання Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану”.
Відповідне рішення затверджене постановою Правління Національного банку України від 08 квітня 2022 року № 69 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 23 березня 2022 року № 60». Постанова набирає чинності з 08 квітня 2022 року та діє протягом дії воєнного стану в Україні.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
62% представників покоління Z не мають банківських рахунків. Популярність мобільних гаманців, однак, швидко зростає, і на деяких ринках, що розвиваються, майже 50% зумерів тепер використовують їх. Близько чверті зумерів на західних ринках майже ніколи не користуються готівкою. Фізична валюта, як і раніше, відіграє важливу роль в офлайн-витратах на ринках, що розвиваються, але її вплив знижується. Це не дивно, враховуючи вибір та доступність цифрових інструментів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нові карантинні заходи через COVID-19 у Китаї підірвали другу за величиною економіку світу