Комерційний банк завдав репутації країни серйозної шкоди. Тепер, на думку швейцарських парламентаріїв, уряд повинен на законодавчому рівні заблокувати можливість повторення подібного
Низка скандалів з банком Credit Suisse спонукала керівництво Швейцарії переосмислити діючу в країні систему, при якій банкіри найбільших фінустанов при будь-яких розслідуваннях залишаються недоторканними. Слід нагадати, що на початку року банк Credit Suisse став центром уваги у зв’язку з його збанкрутілими партнерами – компаніями Archegos та Greensill.
Банкрутство останньої викликало негативну ланцюгову реакцію в усьому банківському секторі Європи, а Credit Suisse зазнав важких фінансових ($5 млрд прямих втрат і очікувані втрати за судовими позовами на суму $10 млрд) та репутаційних збитків.
Тепер швейцарські регулюючі органи обговорюють можливість законодавчого обґрунтування штрафних санкцій для всіх представників банківського ремесла. У майбутньому уряд країни має намір активно втручатися в роботу банків, у разі якщо виникнуть підозри в несумлінності банкірів або непрозорості проведених ними фінансових операцій.
Член парламенту Швейцарії Андрій Герхард заявив наступне: «Скандали, які обрушилися на Credit Suisse, завдають шкоди репутації Швейцарії. Ми запропонували реформу … це буде означати, що якщо надалі щось піде не так, глава проблемного банку буде негайно притягнутий до відповідальності».
У свою чергу, представник Credit Suisse заявив, що рада директорів банку вже поміняла склад керівництва підрозділу інвестиційного банкінгу і контролю ризиків, де і розгорівся скандал.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Наглядова рада ПриватБанку призначила Герхарда Бьоша новим головою правління. Із заяви пресслужби фінустанови випливає, що Бьош має 35-річний досвід роботи в банківському секторі, упродовж 15 років він займав керівні пости в різних фінансових компаніях України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майже третина українців не використовують банківські картки – представник Ощадбанку
За матеріалами сайту reuters.com