Документ передбачає три можливих варіанти переходу фінустанови в приватну власність
11 серпня на засіданні Кабінету Міністрів був прийнятий регламент виведення ПриватБанку на ринок з метою його подальшої приватизації. При цьому проблемні кредити та інші спірні моменти будуть передані спеціальному підрозділу, який буде курувати хід вирішення цих питань після переходу банку в приватну власність. Кабмін передбачає три можливих варіанти приватизації фінустанови:
- повний перехід банку в приватну власність;
- частковий перехід у приватну власність;
- IPO (первинне розміщення акцій) банку.
Проте будь-який розвиток подій не повинен перешкодити банку відігравати ключову роль на фінансовому ринку країни, а також мати сильні позиції в малому та середньому бізнесі. Ухвалений Кабміном документ передбачає збільшення частки кредитування підприємств з сегмента малого та середнього бізнесу у 2,5 рази.
Крім цього, особливу увагу приділено перспективам еквайрингового бізнесу ПриватБанку. У цій сфері банк планує збільшити прибуток на 8,5 млрд грн. Очікується прихід нових позичальників зі сфери роздрібного бізнесу, при цьому розмір кредитної лінії буде збільшено з 44 млрд до 82 млрд грн. Уряд також планує збільшити прибутковість капіталу банку до 40%, а співвідношення витрат до доходів знизити до 45%.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
ПриватБанк виступає проти ідеї припинення або обмежень у дії програми “Доступні кредити 5-7-9%”. Дана кредитна ініціатива є одним з найбільш ефективних та дієвих інструментів з підтримки бізнесу з боку держави. Про це заявив керівник дирекції по роботі з бізнес-клієнтами ПриватБанку Євген Заіграєв на своїй сторінці в Facebook.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Програма “Доступні кредити 5-7-9%” збагачує лише великі підприємства – представники українських банків
За матеріалами сайту mbiz.censor.net