Відрахування до резервного фонду збільшилися порівняно з 2021 роком у сім разів
Зменшення розмірів комісій, а також тривалий період кредитних канікул спричинили серйозне зниження доходів українських банків. При цьому операційний прибуток за три місяці, навпаки, виріс на 10%. З лютого до кінця квітня чистий збиток банківського сектора досяг 7,4 млрд грн. У зазначений період зазначалося суттєве збільшення видатків, повідомили у пресслужбі Нацбанку.
А саме – на 53% (до 96 млрд грн) порівняно з тим самим періодом 2021 року. Також на випадок збільшення збитків фінкомпанії у сім разів збільшили відрахування до резервів – до 32,7 млрд грн, при цьому 83% з яких було сформовано у березні-квітні. Водночас у НБУ відзначають і певне зростання доходів – на 11% із січня до квітня, до 88,6 млрд грн.
“Банківський сектор залишається операційно прибутковим, незважаючи на нижчі темпи зростання операційних доходів та збільшення операційних витрат у результаті військових дій”, – йдеться у повідомленні пресслужби фінрегулятора.
Нагадаємо, минулого тижня голова ФГВФО Світлана Рекрут розповіла про те, як під час війни виглядає ситуація з процесом банкрутства банків та держгарантією на вклади. За її словами, всі депозити клієнтів фінустанови, яку регулятор визнає неплатоспроможною, будуть відшкодовані в повному обсязі.
Ми раніше повідомляли, що світова економіка все більше піддається загрозі стагфляції (ситуації, в якій економічний спад і депресивний стан економіки поєднуються зі зростанням цін — інфляцією), що нагадує випробування 1970-х років, що є головним болем для керівників світових фінансів, що вже долають наслідки війни в Україні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Валютний ринок в умовах війни: 89-й день
Один із найстаріших банків Швейцарії анонсував запуск криптовалютних продуктів
Вперше після розпаду СРСР: на Давоський форум не запросили росіян
За матеріалами сайту bank.gov.ua