close-btn

У 2021 році українські банки на третину скоротили обсяг проблемних кредитів

NPL у держбанках за минулий рік було знижено з 57,4% до 47,1%

Фото: mfo-rating.com.ua

Частка проблемних позик у кредитному портфелі українських фінустанов за 2021 рік скоротилася до 30%, що стало рекордом з 2017 року. Про це повідомили у пресслужбі НБУ. Загалом обсяг проблемних кредитів (NPL) знизився на 85,2 млрд грн, або на 11 в.п. Відзначено загальне підвищення якості кредитних портфелів як вітчизняних банків, так і фінкомпаній з іноземним капіталом.

Зокрема, в іноземних банків та банків із приватним капіталом частка NPL скоротилася нижче 10%. У Нацбанку зазначають, що компаніям рекомендується дотримуватись цього рівня як мінімум до 2024 року. Крім того, чисельність непрацюючих кредитів також була суттєво зменшена і державними банками – на 56,2 млрд грн. Досягти цього вдалося завдяки списанню частини зарезервованих проблемних кредитів та активізації кредитування.

Загалом частка NPL у держбанках за минулий рік скоротилася з 57,4% до 47,1%. Нагадаємо, на початку тижня Нацбанк опублікував звіт про прибутковість українського банківського сектора. Так, у 2021 році держбанки заробили 42,7 млрд грн.

За підсумками року з 71 платоспроможних банків 66 фінустанов звітували про зростання виручки, тоді як п’ять компаній було визнано збитковими. Банки з іноземним капіталом у зазначений період заробили 22,3 млрд грн, близько 12,6 млрд грн склав прибуток фінкомпаній із приватним капіталом.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Вартість купівлі банку в основному залежатиме від загальної суми активів і пасивів банку, а також від коефіцієнта його прибутку. Ціни можуть значно змінюватись в залежності від цих та багатьох інших параметрів у банківській сфері. Як правило, при купівлі банку доведеться витратити приблизно з $12–20 млн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У 2021 році Нацбанк перевірив 1900 компаній: виявлено понад 700 порушень

За матеріалами сайту bank.gov.ua

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!