Хоча більшість країн світу обкладають криптовалюту податками, все ж є декілька гаваней, де власники цифрових активів платитимуть менше. Які країни не оподатковують криптовалюти – у новому огляді PaySpace Magazine.
Ставлення кожної країни до віртуальної валюти відрізняється. Звідси й розбіжності у її оподаткуванні. Ми підготували огляд країн, максимально лояльних у питанні оподаткування криптовалюти.
Сальвадор
Сальвадор – перша країна в світі, яка визнала біткоін законним платіжним засобом. Влада сподівається таким чином залучити більше інвестицій в економіку. З цією ж метою уряд країни звільняє іноземних інвесторів від сплати будь-якого податку на прибуток з біткоінів.
Німеччина
Насамперед треба зазначити, що Берлін не повністю звільнив віртуальну валюту від податків, але запровадив специфічні правила оподаткування, що по суті допомагають інвесторам уникнути сплати збору. Так, криптовалюти там розглядаються як приватні гроші, а не капітал. Тож якщо ви тримаєте їх більше року, а потім продасте, обмінюєте або витратите, ви не будете платити податок з неї. З іншого боку продаж, обмін або витрата криптовалюти, яку ви утримували менше одного року, якщо прибуток перевищує 600 євро, – таки оподатковується. Ще одна особливість – правило ставок. Якщо ви поставили свою криптовалюту на ставку, щоб отримати додатковий дохід, то така криптовалюта підлягає оподаткуванню незалежно від того, як довго ви її тримаєте. Лише після 10 років зберігання криптовалюта на ставку буде звільнена від податків у місці продажу.
Португалія
З 2018 року всі доходи від продажу криптовалют у Португалії не оподатковуються. Також Лісабон звільнив від податку на приріст капіталу чи ПДВ крипто-транзакції. Ті, хто мріє про цю державу на Піренейському півострові, можуть отримати золоту візу, якщо інвестують понад 250 тис. євро в бізнес або придбають будинок за 280 тис. євро в сільській місцевості.
Мальта
Мальта також звільняє від зборів криптоінвесторів. Крім того, тут відсутній податок на приріст капіталу та ПДВ. Тож не дивно, що кілька компаній, таких як Revolut, OKex, Nchain, Binance створили крипто-фірми саме на Мальті.
Сінгапур
Є причина, чому багато криптобірж, таких як KuCoin і Phemex, базуються в Сінгапурі. Адже це місце – хороший податковий притулок для криптовалют як для фізичних осіб, так і для бізнесу. У Сінгапурі немає податку на приріст капіталу. З іншого боку, якщо ви маєте бізнес і приймаєте криптовалюту у якості оплати за товари чи послуги, то будете платити податок на прибуток. Аналогічно, якщо основна послуга компанії пов’язана з криптоторгівлею, вона повинна платити податок на прибуток.
Малайзія
Оскільки влада Малайзії не розглядає криптовалюти як капітальні активи чи законний платіжний засіб, такі транзакції не оподатковуються для індивідуальних інвесторів. Хоча є певне застереження. Управління внутрішніх доходів Малайзії стверджує, що операції з криптовалютою звільняються від оподаткування лише тоді, коли вони не є регулярними або повторюваними. Іншими словами, якщо ви виступаєте на ринку як денний трейдер, то все одно будете платити податок на свою криптовалюту. Те ж саме стосується компаній, що займаються криптовалютою: їх прибуток буде оподатковуватись.
Швейцарія
У Швейцарії податок на прибуток стягується з кваліфікованих денних трейдерів, а також майнерів криптовалют. Крім того, там щороку платиться податок на багатство, яким обкладається загальне майно фізособи. Ставка податку на багатство залежить від кантону, в якому вона проживає. З іншого боку, індивідуальні інвестори, які не торгують на професійному рівні, не платять податок на приріст капіталу.
Велика Британія
Великобританія не стягує податки з криптовалюти за купівлю або зберігання. Та фізособи, які тримають криптоактиви для збільшення їх вартості або накопичують під конкретні покупки, зобов’язані сплатити податок на приріст капіталу, коли відчужуватимуть свої криптоактиви.
Гонконг
Гонконг — це провідний фінансовий центр із дружнім законодавством щодо оподаткування криптовалют. Там цифрові активи, які купуються та зберігаються як довгострокові інвестиції, не обкладаються податком. Проте податок на прибуток стягуватиметься із зареєстрованих підприємців або фізичних осіб (17%), для яких торгівля криптоактивами – бізнес.
Висновок: У світі є країни, які створили максимально лояльні умови для власників криптовалют. Так, Португалія, Сальвадор повністю звільнили інвесторів від податків з доходу від цифрових активів. У Сінгапурі немає податку на приріст капіталу, однак компанія, яка займається криптоторгівлею, повинна платити податок на прибуток. У Швейцарії такий збір стягується з кваліфікованих денних трейдерів, а також майнерів, а індивідуальні інвестори, які не торгують на професійному рівні, не платять його. У Німеччині питання про оподаткування криптовалюти залежить від тривалості зберігання активу та суми прибутку.
За матеріалами: koinly.io, greekcitytimes.com, coinmarketcap.com
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як почати вивчати аналітику ринку криптовалют