close-btn

Експерти назвали причини, чому у 2022 році провалилося IPO технологічного сектору

Сотні проектів відклали своє первинне публічне розміщення, тому й у 2023 році біржові гравці не очікують на покращення ситуації

Американське агентство CNBC опублікувало матеріал, у якому аналізується звіт Ernst & Young щодо виходу компаній на біржу у 2022 році. Журналісти дійшли висновку, що у 2022 році позиції великого бізнесу порівняно з показниками за 2021 рік погіршилися на 94%. Тоді в ході IPO було зібрано інвестицій на понад $155 млрд, тоді як у 2022 році результат первинного публічного розміщення не перевищив $8,6 млрд.

Лише одній компанії вдалося залучити понад $1 млрд у рамках IPO цього року – це проект Mobileye, який раніше був частиною корпорації Intel. При цьому двома роками раніше понад десять компаній змогли досягти схожого результату, крім прямого розміщення компаній типу Roblox, Coinbase або Squarespace.

Експерти Ernst & Young вважають, що минулого року ситуація на ринку не сприяла зростанню технологічного сектору, оскільки на тлі кризи енергоносіїв, інфляції, кредитно-фінансового посилення багато інвесторів виявилися неготовими вкладати кошти у високоризикові проекти, до яких належать сфери технологій та криптовалют.

Головний вибір – це зрозумілі компанії, що генерують прибуток прямо зараз. Деякі проекти відмовилися від IPO через переоцінку своїх активів. Зокрема, Stripe знизила їхню вартість з $97 млрд до $74 млрд, Checkout – з $40 млрд до $11 млрд, Instacart – з $39 млрд до $24 млрд, Klarna – з $46 млрд до $7 млрд. Ці та сотні інших проектів не поспішатимуть виходити на IPO, а це означає, що й у 2023 році ситуація на ринку не покращиться.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пільги та соціальна допомога: які правила набули чинності з 1 січня

Ми раніше повідомляли, що головним трендом новин протягом 2022 року залишалася Україна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Соціальні внески, податки та ліміти річного доходу: скільки платитиме бізнес у 2023 році

BMW робить ставку на блокчейн-технології у конкурентній боротьбі майбутнього

За матеріалами сайту cnbc.com

google news