Через війну на сході бізнес не може продовжувати реалізацію своїх програм інвестування
Скількись суттєвих інвестиційних вливань в українську економіку за два роки дії так званого режиму “Інвестнянь” не відзначено. Загалом Міністерство економіки отримало п’ять заявок від представників бізнесу. Сумарний обсяг можливих інвестицій по них не перевищує 11 млрд грн.
Тим не менш, і ці заявки знаходяться на проміжному етапі узгодження. Фактично Україна наразі не залучила інвестування. Про це розповів заступник голови фінансового комітету Верховної Ради Ярослав Железняк.
“Заплановані інвестиції за всіма проектами – 11,075 млрд грн. Обсяг залучених великих інвестицій – 0 гривень. Причина – bad timing.”
Три заявки з п’яти було направлено до Мінекономіки незадовго до початку війни. Після 24 лютого їхній розгляд практично заморожено. Бізнес, який виявив інтерес, не відмовляється від своїх планів вкласти гроші. Проте, проекти компаній в Україні паралізовані.
Партнери чекають на закінчення військових дій. До початку вторгнення заявки на програму подали агрохолдинг “Астарта-Київ”, виробник теплоізоляції ОБІО та компанія “Інтерпайп Ніко Тьюб”, повідомляє нардеп. Дві інші заявки надійшли у грудні 2022 року та у січні 2023-го.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацбанк розширив можливості страховиків, пом’якшивши обмеження
Ми раніше повідомляли, що високий рівень інфляції та економічні проблеми, спровоковані війною, змушують уряд працювати над соціальними програмами підтримки населення. Так, на 2023 рік передбачено два етапи проведення індексації пенсій. У Міністерстві соціальної політики повідомили, що перший етап відбудеться вже у квітні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Інфляція в Україні почала падати — Нацбанк
Кабмін розширив програму компенсацій бізнесу: подробиці