Це позитивний сигнал для комерційних банків та для Мінфіну, який регулярно випускає на ринок ОВДП
З метою збереження поточного рівня міжнародних резервів Правління Нацбанку ухвалило рішення залишити ключову ставку без змін – 25%. Це дозволить регулятору продовжувати підтримувати прибутковість гривневих вкладів бізнесу та населення надалі. Нагадаємо, попереднього разу НБУ підвищив ставку до 25% у липні, після чого українські банки почали відповідним чином коригувати умови розміщення депозитів.
Станом на 20 жовтня середні ставки у банківській системі за тримісячними депозитами збільшились майже на 5 процентних пунктів. Умови розміщення короткострокових депозитів на 3-6 місяців у деяких фінкомпаніях сьогодні обмежені 15–20% річних. Крім того, на дії регулятора відреагував і Мінфін, який під час останнього аукціону підвищив ставки за 16-місячними облігаціями до 18,5% річних.
У Правлінні запевнили, що не планують змінювати облікову ставку як мінімум до початку другого кварталу 2024 року. У банку також розраховують, що така політика буде стимулом для подальшого підвищення депозитних ставок до найбільш привабливого для інвесторів рівня.
Однак у разі потреби у НБУ готові продовжити змінювати ключовий інструмент рефінансування, щоб забезпечити стабільність роботи банківської системи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВПО у чотирьох областях отримають фінансову допомогу від США: подробиці програми
Ми раніше повідомляли, що від початку повномасштабної війни прибуток банківського сектору України загалом становив 7,9 млрд грн. При цьому, 38% банків наразі збиткові.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
У Раді розповіли, на що планується витратити кошти від націоналізації активів РФ
Яку фінансову допомогу отримають українці в рамках обов’язкової евакуації
За матеріалами сайту bank.gov.ua