close-btn

Настрій бізнесу погіршився – дані опитування НБУ

Практично у всіх сферах виробництва очікується подальше підвищення вартості товарів у найближчі місяці

Бізнес у грудні знову погіршив оцінку економічного стану своїх підприємств. Про це свідчить індекс очікувань ділової активності (ІОДА), який розраховується щомісяця Нацбанком. У грудні 2021 року він становив 48,6 у порівнянні з 49,8 у листопаді. Вперше з початку минулого року всі показники по секторах опустилися нижче середнього рівня.

Основними причинами стали подорожчання тарифів на енергоносії, дефіцит сировинних товарів, збільшення виробничих витрат, наростання загрози військового вторгнення з боку РФ та поширення омікрон-штаму у світі. Бізнес очікує зниження обсягів експорту та обсягів незавершеного виробництва. Водночас зберігається позитивна оцінка обсягів нових замовлень на товари.

Очікування підприємств торгівлі також погіршилися і опустилися нижче за нейтральний рівень: секторальний індекс у грудні склав 49.6 порівняно з 50.0 місяцем раніше. Підприємства зі сфери послуг другий місяць поспіль прогнозують погіршення своїх ділових показників: секторальний індекс знизився до 47.8 із 48.8 у листопаді.

У сфері будівництва спостерігаються найбільш песимістичні оцінки економічних перспектив. Так, індекс знизився у грудні до 47.2 з 50.4 у листопаді внаслідок сезонного скорочення ділової активності та зменшення інвестиційного попиту. Практично у всіх сферах виробництва очікується підвищення вартості товарів протягом найближчих місяців.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

1 січня 2022 року набув чинності договір про зону вільної торгівлі «Всестороннє регіональне економічне партнерство» (ВРЕП або GDP). Вважається, що головним бенефіціаром стане Китай, оскільки США, ЄС та РФ не увійшли до складу підписантів угоди. Документ було схвалено у листопаді 2020 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цифрові права водія, техпаспорт та студентський квиток у «Дії» прирівняли до паперових аналогів

За матеріалами сайту bank.gov.ua

google news