close-btn

НБУ через суд домігся продажу майна Київського судноремонтного заводу

Підприємство виступало поручителем із зобов’язань банку “Фінанси та Кредит” перед Нацбанком на загальну суму понад 4 млрд грн

За Нацбанком визнали право на продаж майна підприємства до остаточного рішення щодо його банкрутства. Це випливає з тексту ухвали Північного апеляційного господарського суду, який 15 березня 2023 року залишив без змін ухвалу Господарського суду міста Києва від 3 жовтня 2022 року.

Таким чином, фінегулятор може виставляти на аукціон майно ПАТ “Київський суднобудівно-судноремонтний завод”. Такі дії відповідач не має права оскаржити у касаційному порядку.

“Надана судом згода … дозволяє позбутися залежності від протікання процедури банкрутства з усіма її обмеженнями та можливими зловживаннями недобросовісних учасників”.

Прес-служба НБУ повідомляє, що перед реалізацією майна підприємства воно буде оцінено із залученням сторонніх експертів. Розгляд навколо ПАТ “Київський суднобудівно-судноремонтний завод” було ініційовано у рамках справи про зобов’язання банку “Фінанси та Кредит” перед Нацбанком на загальну суму понад 4 млрд грн.

У 2009-2010 роках завод уклав з Національним банком договори іпотеки та застави в забезпечення виконання зобов’язань за наданими банку кредитами рефінансування. Оскільки зобов’язання за кредитами не були виконані, Національний банк звернувся до суду з метою звернення стягнення на майно в судовому порядку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Raiffeisen Bank International тепер у списку міжнародних спонсорів війни — рішення НАЗК

Голова правління Нацбанку України Андрій Пишний заявив, що банкрутство великих банків США та Європи не має серйозного впливу на український банківський сектор та обсяги міжнародної допомоги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

У Дії готуються запустити оновлений сервіс шерингу автомобілів

Рада схвалила обмін податковою інформацією із закордонними контрагентами: що це означає для українців

За матеріалами сайту bank.gov.ua

google news