Верховна Рада обрала Андрія Пишного, ексголову Ощадбанку, новим головою Національного банку України. Свій голос «За» віддало 290 нардепів
Про це у Telegram повідомив Ярослав Железняк, заступник голови депутатської фракції партії «Голос».
Нагадаємо, що вчора, 6 жовтня, президент України Володимир Зеленський вніс кандидатуру Андрія Пишного на розгляд Верховної Ради. Пізніше Комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував підтримати його кандидатуру.
Головні тези з виступу Андрія Пишного на засіданні Ради:
- для покриття дефіциту бюджету потрібно понад $30 млрд, їх готові надати міжнародні партнери, але для цього необхідний МВФ;
- облікова ставка на рівні 25% — адекватна і поки буде такою;
- курс, визначений Нацбанком наразі вірний і відповідає фактичним економічним реаліям;
- відмова від емісійного фінансування бюджету, запропонована Мінфіном, правильна, але це залежить від допомоги міжнародних партнерів;
- станом на 7 жовтня золотовалютні резерви досягли $24 млрд, і останнім часом стабільно зростають.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іспит війною та цифровізація банківської сфери: Чим запам’ятається голова Нацбанку Кирило Шевченко
Що відомо про нового голову Нацбанку
Андрій Пишний працює в банківській сфері понад 16 років. Багато часу пропрацював в Ощадбанку, де з 2003 по 2007 рік займав посаду першого заступника голови правління.
У 2010 працював у політпроєкті Яценюка «Фронт Змін». У 2012 році на парламентських виборах був заступником керівника штабу «Батьківщини», а в грудні став лідером «групи Яценюка» у фракції «Батьківщини».
З 2013 став виконував обов’язки голови партії ВО «Батьківщина». Під час каденції був першим заступником голови парламентського комітету з питань регламенту.
В 2014 році повернувся в Ощадбанку в якості голови правління, де і працював по жовтень 2020 року. З листопада Ощадбанк очолив Сергій Наумов, а Андрій Пишний став його радником.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру голові НБУ Кирилу Шевченку
Скільки грошей Україна отримає в рамках міжнародної підтримки: очікування Мінфіну
Рада підтримала закон про націоналізацію системних банків