close-btn

Українські банки стійкі та мають високу капіталізацію – звіт НБУ

Нацбанк оприлюднив результати проведеного серед банківських компаній стрес-тесту

Національний банк України. Фото: bank.gov.ua

Банківський сектор в даний час є досить стійким і готовий до запланованого підвищення вимог щодо наявності капіталу. В ході проведення оцінки якості активів було перевірено стан всіх українських банківських організацій, а 30 найбільших банків пройшли додаткове стрес-тестування.

В НБУ прийшли до висновку, що у більшості фінустанов є достатня кількість ліквідності для покриття непередбачених труднощів. Проте 16 банкам було рекомендовано зменшити кількість ризикованих угод на внутрішньому ринку, або додатково наростити запаси резервного капіталу.

У звіті говориться, що в порівнянні з 2019 роком вимоги за обсягом необхідних коштів для усунення кризових явищ в цілому знизилися. Так, для несприятливого сценарію еквівалент потреби на 1 січня 2021 року склав 41,7 млрд грн в той час, як два роки тому була потрібна наявність не менше 73,8 млрд грн.

За базовим сценарієм потреба знизилася майже в сім разів – до 5,3 млрд грн в порівнянні з 35,3 млрд грн у 2019 році. Відзначається, що проведене стрес-тестування вперше включало оцінку ризику втрати вартості державними цінними паперами, що оцінюються за справедливою вартістю.

У Нацбанку підкреслили, що для подальшого забезпечення стійкості банкам рекомендується дотримуватися встановлених регулятором вимог щодо достатності капіталу, або реструктурувати профіль угод з підвищеним ризиком.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Правління Національного банку України ухвалило рішення підвищити облікову ставку до 8,5% річних з 10 вересня. Своє рішення у регуляторі обгрунтували стрімким підвищенням інфляції (у липні споживчі ціни зросли на 10,2% у річному вимірі, у серпні інфляція і далі прискорювалася).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ прийняв рішення ліквідувати один із банків

За матеріалами сайту bank.gov.ua

google news