Найбільший попит має житло, побудоване за часів СРСР
У вітчизняних банках у період із січня по листопад 2021 року було оформлено 9,7 тис іпотечних кредитів на загальну суму 7,9 млрд грн, що вдвічі більше за кількістю та 2,4 рази більше за обсягом, ніж було видано протягом 11 місяців 2020 року. Про це свідчать результати проведеного НБУ серед українських банків щомісячного опитування.
У звіті говориться, що кредитування у листопаді зросло на 9,2% за обсягом іпотечних кредитів (845 млн грн), а за кількістю – на 6,4% до 963 договорів. При цьому попит на житло на вторинному ринку, як і раніше, значно вищий, ніж на квартири у новобудовах. У листопаді частка іпотечних кредитів на покупку такої нерухомості перевищила 90% усіх оформлених іпотечних програм як за кількістю договорів, так і за грошовим обсягом.
Крім того, збільшився середній розмір іпотечного кредиту, повідомляється у звіті. Так, у листопаді його обсяг становив 824,8 тис, у свою чергу у жовтні середній кредит не перевищував 803,9 тис грн. Протягом минулого року середня ефективна ставка іпотечного кредиту для житла на вторинному ринку знизилася на 0,4%, до 13,5%, а на первинному – на 1,4%, до 15,5%. Раніше ми писали про те, що Україна посіла 55 місце серед країн, які вважаються найбільш сприятливими для подорожей та роботи.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Оптові ціни виробників промислової продукції у грудні 2021 року, порівняно з груднем минулого року, зросли на 62,2%. У країні відзначається зростання вартості товарів до 74,2%, подорожчання експортної продукції становить 24,5%. Про це повідомляється на сайті Державної служби статистики.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд України не виключає запровадження продуктових карток через Дію
За матеріалами сайту bank.gov.ua