Упродовж другого кварталу 2022 р. система BankID НБУ стає все більш затребуваною, зокрема через зростання популярності електронних платежів та масове закриття банківських відділень
Кількість користувачів системи BankID стрімко зростає. НБУ стабільно та цілодобово забезпечує українцям доступ до онлайн-послуг, що надаються державними органами, громадськими організаціями, фінансовим сектором та іншими комерційними установами.
В умовах повномасштабної війни, коли багато фінустанов зачинено, BankID має велике значення для жителів України, насамперед, вимушено переміщених, — зазначають у НБУ. Система користується високим попитом — завдяки ній здійснюється віддалена ідентифікація та верифікація користувачів для отримання державних та банківських послуг.
Так, за другий квартал 2022 р. в системі BankID проведено близько 6,5 млн електронних ідентифікацій, що на 25% перевищує показник минулого року. Найбільше система використовувалась для:
- отримання державних публічних послуг, зокрема через застосунок Дія та на порталі ID.gov.ua;
- віддаленого керування рахунками, зокрема людьми, що не мають змоги фізично потрапити до відділення банку.
Станом на початок липня кількість користувачів системи BankID сягла 140, із них 40 банків (абонентів-ідентифікаторів) та 100 учасників — надавачів послуг.
Нагадаємо, після запровадження воєнного стану НБУ не стягують оплату за надання послуг в системі BankID. Це означає, що клієнти (ідентифікатори та надавачі послуг) не витрачають кошти на підключення, супроводження та обробку транзакцій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Змінити оператора тепер простіше: Vodafone підключився до системи BankID
НБУ спрогнозував, якими будуть ціни на українське зерно
Продаж безготівкової валюти: які банки пропонують нову послугу
За матеріалами bank.gov.ua