Великі китайські компанії, які мають вирішальне значення для глобальної торгівлі та інфраструктурних проектів Пекіна, знаходяться під загрозою через ескалацію напруженості між США та Китаєм
Минулого місяця президент США Дональд Трамп видав указ з переліком китайських компаній, акції яких забороняється купувати. У коментарі до указу йдеться, що компанії зі списку належать або управляються Міністерством оборони КНР. На черзі під заборону на інвестиції китайський виробник мікросхем SMIC та нафтогазова компанія CNOOC. Крім того, адміністрація президента готує до публікації перелік з 89 підприємств Китаю, яких підозрюють у виробництві продукції подвійного призначення (цей вид продукції може використовуватися в системах озброєння. Прим.ред.), або в прямих контактах з Міноборони КНР.
Список накладе заборону на продаж фірмам з Китаю американських технологій та товарів. Такий захід значно погіршить показники компаній на біржі, як це сталося з SMIC і CNOOC, акції яких відразу після новини про накладення заборони втратили в ціні 14% і 3% відповідно. За даними дослідницької фірми TS Lombard, серед китайських компаній, занесених до “чорного списку”, американські інвестори мають найбільший прямий вплив на China Communications Construction Company, China State Construction Group, China Railway Construction Corporation і China Telecommunications.
Хоча в списку переважають великі державні компанії, в нього також входять приватні компанії, які мають давні контракти з китайськими військовими або поліцією, такі як технологічний гігант Huawei і фірма відеоспостереження Hikvision, випливає з повідомлення TS Lombard. Дослідницька фірма зазначила, що інвестори також чекають більшої ясності щодо того, як постанова уряду США буде застосовуватися щодо дочірніх підприємств китайських компаній з “чорного списку”.
Китай в довгостроковій перспективі прагне до поглиблення співпраці між комерційними та військовими технологіями, повідомляють в TS Lombard. Це означає, що приватні китайські компанії беруть участь в посиленні Народно-визвольної армії країни. В останньому п’ятирічному плані Китаю, Пекін підтвердив національну «невідкладність» «консолідації військової, політичної та громадянської сфер» з метою підвищення ефективності національної оборони.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Україна розгляне можливість введення нових економічних та інших обмежувальних заходів у зв’язку з виходом на ринок російського онлайн-магазину Wildberries. Читати докладніше:
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Венесуела хоче обійти санкції за допомогою криптовалют
За матеріалами сайту cnbc.com