close-btn

Кількість криптоджекінгових атак зросла на 30%: кого хакери зламують найчастіше

Кількість криптоджекінгових атак на фінансові компанії у першому півріччі зросла більш ніж утричі порівняно з роком раніше

Cryptojacking

Cryptojacking Фото techgenix.com

Компанія SonicWall, що спеціалізується на кібербезпеці, опублікувала нові аналітичні дані, згідно з якими хакери все частіше атакують фінансові компанії, такі як банки та торгові будинки, за допомогою криптоджекінгу. Він спрямований на використання комп’ютерних систем для видобутку криптовалют.

Загальна кількість таких атак зросла на 30% — до 66,7 млн, йдеться у звіті. Зазначається, що жертва найчастіше навіть не підозрює, що її комп’ютер працює на зловмисників.

«Для криптоджекінгу злочинці використовують шкідливе ПЗ, щоб отримати доступ до комп’ютерів жертв, а потім використовують їхню обчислювальну потужність для видобутку криптовалют, таких як біткоїн. Нагадаємо, що процес майнінгу потребує серйозних інвестицій у дороге сучасне обладнання та споживає величезну кількість електроенергії», — сказано у звіті SonicWall.

Також експерти підкреслили, що фінансова галузь зазнала вп’ятеро більшої кількості атак криптоджекінгу, ніж роздрібна торгівля — другий за кількістю атак сектор. Оскільки все більше фінансових компаній переводять свої програми у хмарні системи, хакери поширюють шкідливе програмне забезпечення на корпоративні сервери та інші пристрої або перехоплюють мережі Wi-Fi для отримання доступу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хакери зламали близько 8000 гаманців на базі Solana та вивели мільйони доларів

Частково загальне зростання числа криптоджекінгів пов’язане з тим, що уряди різних країн вживають посилених заходів щодо боротьби з так званими «атаками з метою викупу». Це змушує деяких кіберзлочинців змінювати методи.

«На відміну від використання ransomware (шкідливе програмне забезпечення, програма-вимагач), через яке злочинці оголошують про свою присутність і значною мірою покладаються на спілкування з жертвами, криптоджекінг може бути успішним без відома жертви, — йдеться у звіті. — І для деяких кіберзлочинців менший ризик вартий того, щоб пожертвувати потенційно вищим доходом».

За даними SonicWall, у другому кварталі кількість атак криптоджекінгу традиційно знизилася більш ніж на 50% порівняно з попередніми трьома місяцями — до 21,6 млн. Ця тенденція відповідає типовій сезонній схемі, коли кількість атак знижується у другому та третьому кварталах, а потім збільшується в останні три місяці року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Як змінився ринок українських криптокористувачів за останні півроку

Попри “криптозиму”: Revolut збільшить штат криптовалютного відділу

Ethereum після переходу на PoS: що буде далі

За матеріалами paymentscardsandmobile.com

google news