Китай представив світу цифровий юань. Це сталося під час офіційного відкриття зимових Олімпійських ігор у столиці країни. Проте, схоже, що інноваційний платіжний інструмент не спричинив фурору
Гості заходу з-поміж зарубіжних представників та аташе досить прохолодно поставилися до розрекламованого цифрового юаня, який китайський Центробанк випустив з нагоди Олімпійських ігор. ЗМІ повідомляють, що цифрова валюта CNY практично не використовується на об’єктах спортивних змагань.
Учасники заходу частіше використовують послуги звичайного платіжного додатку Alipay, а іноземці оплачують рахунки простими банківськими картками. Аналітики звертають увагу на той факт, що Народний банк КНР і раніше виявляв нерішучість у питаннях масштабного застосування віртуальних валют у торгівлі. Серед основних проблем називають безпеку.
Есвар Прасад, професор економіки Корнельського університету, каже, що рівень безпеки цифрових гаманців дуже залежить від типу та компаній, які їх розробляють. Також залишається невирішеним питання конфіденційності платежів.
“Все цифрове зрештою можна буде відстежити. Тому що жоден центральний банк насправді не хоче, щоб його гроші використовувалися без можливості контролювати та перевіряти транзакції”, – вважає професор.
Зазначимо, що у жовтні 2021 року вже понад 500 млн жителів Китаю використовували електронні гаманці, що мають функцію зберігання цифрової валюти. Крім того, перед можливими економічними санкціями Пекін навряд чи відкине плани з переходу на CBDC.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
У період 2021 року обсяг криптовалютних транзакцій українських інвесторів збільшився уп’ятеро. Крім того, Україна увійшла у десятку країн із найбільшим заробітком від інвестицій у токени. Про це повідомив заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку ІТ Олександр Борняков у ході виступу на Diia Summit.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Біткоїн-родина» переїхала до Португалії, щоб не сплачувати податки
За матеріалами сайту bitcoin.pl