Україна також розглядає ці заходи як можливу модель для розробки свого крипторегулювання
Згідно з інформацією від Reuters, Європейський Союз планує ввести обмеження на використання позикових коштів у криптовалютній торгівлі. Передбачається, що ці обмеження застосовуватимуться до інвестиційних фондів, бірж та інших компаній, що займаються торгівлею криптовалютами.
Метою таких обмежень є захист фінансової стабільності в регіоні ЄС. Крім того, влада також розглядає інші заходи, включно з регулярним поданням звітності з боку всіх компаній, пов’язаних із криптовалютами.
Пропозиція обмежити кредитне плече базується на звіті Entertainment Software Rating Board (ESRB), який вказує на можливість виникнення системних ризиків у криптоіндустрії. Відомство пропонує обмежити можливості компаній пропонувати клієнтам торгівлю криптовалютами з використанням позикових коштів, наприклад, стейкінгу з кредитним плечем. Крім того, ESRB радить встановити значно вищі вимоги до забезпечення для продуктів розподіленого фінансування і стейблкоїнів.
Рекомендації ESRB не є обов’язковими, проте вони можуть стати основою для майбутньої роботи Євросоюзу над регулюванням криптоактивів. Крім того, ЄС ухвалив звід вимог для криптовалютного ринку, відомий як Market in Crypto Assets (MiCA).
Планується, що норми набудуть чинності 2024 року і спростять вихід криптовалютних компаній на європейський ринок, а з 2025 року криптовалютні транзакції будуть під наглядом. Тоді криптобіржі повинні будуть інформувати про переказ на приватні гаманці в разі, якщо обсяг криптовалюти перевищить €1000.
Плани Євросоюзу з регулювання криптотрейдингу та впровадження MiCA вже привернули увагу інших країн. Серед них й Україна, яка розглядає ці заходи як можливу модель для розробки свого крипторегулювання.
Вам також буде цікаво:
- Найбільша економіка ЄС почала падати: що сталося
- Три українські фінустанови втратили банківські ліцензії: хто саме
- Як бізнесу бронювати співробітників — пояснення