Шахрайство є частиною афери з “роздачею подарунків”
За даними Федеральної торгової комісії (FTC), за останні шість місяців шахраї, що видають себе за Ілона Маска, обікрали криптоінвесторів на не менше $2 млн, повідомляє CNBC.
Шахрайство є частиною так званої афери з роздачею подарунків, коли шахраї видають себе за знаменитостей або відомих особистостей у світі криптовалют. Вони обіцяють «примножити» криптовалюту, яку їм повинні відправити інвестори, але замість цього привласнюють її.
Згідно з даними, опублікованими FTC, кількість криптовалютних шахраїв різко зросла з жовтня, досягнувши рекордного рівня в першому кварталі 2021 року. Це пов’язано зі зростанням цін на біткоін і інші популярні цифрові валюти. 31 березня біткоін торгувався на рівні понад $59000 – прибутковість 450% в порівнянні з $10710 станом на 30 вересня.
За даними FTC, близько 7000 чоловік повідомили про фіктивні інвестиції в криптовалюти з жовтня по березень і втратили в цілому більше $80 млн. Це приблизно в 12 разів більше повідомлень і майже на 1000% більше заявлених збитків, ніж за той же період роком раніше.
Маск, генеральний директор Tesla, відомий як прихильник криптовалют. У лютому його компанія Tesla придбала біткоінів на суму $1,5 млрд. А в березні Маск заявив, що Tesla буде продавати електромобілі за біткоіни. Правда, з тих пір стало відомо, що компанія відмовилася від цієї ідеї. А повідомлення про те, що всі біткоіни Tesla продасть, обвалило ринок криптовалют.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Співзасновник Ethereum Віталік Бутерін знищив 90% жартівливих цифрових монет Shiba Inu. Загальна вартість деактивованих криптоактивів оцінюється в $6,5 млрд. За словами криптомільярдера, він пішов на це з метою стабілізації курсу вартості монети.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заступник міністра оборони України володіє 53 біткоінами