close-btn

Як купити криптовалюту в Україні під час війни — інструкція

Купити криптовалюту можна багатьма способами, але наразі в Україні існують певні обмеження та ризики, які треба враховувати

Cryptocurrency

Як купити криптовалюту в Україні Фото: coingape.com

До війни купити криптовалюту в Україні було досить просто, наприклад, через будь-яку біржу, скориставшись власною дебетовою чи кредитною карткою Visa або MasterCard. Але в квітні, щоб не допустити непродуктивного відтоку капіталу, Нацбанк заборонив будь-яку пряму купівлю криптовалют за гривню та суттєво обмежив купівлю за іноземну валюту (до 100 тис. грн/міс. в еквіваленті).

Способи купівлі криптовалют

Щоб придбати криптовалюту, можна скористатись:

  • терміналом (у випадку наявності іноземної валюти та самого терміналу у конкретному місті);
  • біржами криптовалют та P2P платформами;
  • обмінними сервісами;
  • посередниками (найгірший та найнебезпечніший варіант).

Звичайно, найбільш популярний спосіб придбання криптовалют, особливо для новачків, є саме біржі . На них можна почати вивчення всесвіту віртуальних активів, стати власником персональних гаманців, отримати відповіді на актуальні питання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Binance запустить продукт хмарного майнінгу вже у листопаді

Cryptocurrency

Як купити криптовалюту в Україні Фото: minfin.com.ua

Термінали для обміну криптовалют

Це найпростіший спосіб купити біткоїн або іншу криптовалюту, але лише за умови фізичної доступності до терміналу. Ззовні він майже такий, як і більшість звичайних банківських терміналів. Механізм роботи також схожий: обираємо необхідну криптовалюту, вставляємо готівку, підтверджуємо транзакцію і готово.

P2P-платформи та біржі

P2P-платформа є електронним магазином криптовалют, де їх продають самі користувачі. Саме в такий спосіб в Україні наразі здійснюється купівля криптовалют за гривню. Безпекову функцію виконує сама платформа. Серед найбільш популярних магазинів є Bitcoin Global, LocalBitcoins та Paxful.

Криптовалютні біржі пропонують значно ширший спектр послуг, зокрема і P2P-торгівлю. Розглянемо купівлю криптовалюти в такий спосіб на прикладі однієї з найпопулярніших бірж Binance:

  1. Спочатку реєструємось на біржі, проходимо верифікацію облікового запису (на цьому етапі автоматично створюються всі необхідні гаманці);
  2. Далі, щоб придбати, наприклад, Bitcoin, Ethereum, Tether або будь-яку іншу криптовалюту, обираємо пункт P2P-торгівля.
  3. Звертаємо увагу на пункт «Фіат», обираємо UAH.
  4. Обираємо зручний спосіб оплати, наприклад, певний банк.
  5. Вказуємо деталі обміну (обсяг і тип криптовалюти, який планується купити).
  6. Оцінюємо продавця (чим вищий відсоток виконаних заявок, тим він надійніший).
  7. Натискаємо навпроти обраного варіанту на кнопку «Купити», вказуємо суму, і ще раз тиснемо на «Купити».
  8. Потім необхідно підтвердити операцію у власному банку (в додаток або через смс має прийти підтвердження на транзакцію, важливо, щоб ліміт на здійснення щоденних операцій дозволяв провести купівлю).

Якщо всі етапи пройдено успішно, очікуйте зарахування на ваш криптогаманець. Це досить простий і доступний спосіб оминути обмеження, передбачені НБУ. Єдине, що може піти не так, це якщо сума операції в гривні буде занадто великою. У цьому випадку може підключитись система банківського фінмоніторингу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Bank of America: 75% багатої молоді інвестують у криптовалюти

Binance

Binance Фото: dymka.com.ua

Купівля криптовалют в електронних обмінниках

Ще один простий спосіб купити криптовалюту онлайн (але наразі лише за іноземну валюту) — відвідати електронний обмінний пункт. Вони працюють цілодобово. Тут можна як придбати, так і продати будь-яку криптовалюту. Для обміну використовуються звичайні картки українських банків.

Щоб здійснити купівлю, необхідно обрати потрібну валюту, ввести данні власної картки та криптогаманця. Слід зазначити, якщо ви не маєте гаманця, його можна отримати на тій же біржі Binance під час створення облікового запису.

Під час купівлі в електронному обміннику дуже важливо вказати правильну мережу для введення криптовалюти (на Binance їх вісім, але найпопулярніші — TRC20 (Tron) та ERC20 (Ethereum).

Фізичні обмінні пункти

В Україні також функціонують і мережі оптових обмінних пунктів. Вони часто використовується у випадках, коли необхідно обміняти велику суму готівки (від $5 тис. в еквіваленті).

Як це відбувається? Клієнт відвідує фізичний обмінний пункт і уточнює всі деталі та комісії. Далі віддає готівку та вказує адресу власного гаманця і отримує необхідну криптовалюту.

Якщо такий обмінник займається ще й валютообміном, то, скоріш за все, можна домовитись і про здійснення операції в гривні.

Зауваження для початківців

Обирати слід лише перевірені та надійні методи купівлі/зберігання криптовалют. На цьому ринку діє дуже багато шахраїв, які безкарно привласнюють мільярди доларів (в еквіваленті) у всьому світі, Україна далеко не виняток.

Криптовалюти, особливо Bitcoin та Ethereum, схильні до високої волатильності, тому курс сьогодні може бути одним, а завтра зовсім іншим. Від цього можна як виграти, так і за пів дня втратити суттєву частину грошей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Mastercard запускає сервіс, що дозволить банкам здійснювати операції на ринку криптовалют

Coinbase найняла нового регіонального директора в Європі

Ethereum-кити продали більшу частину своїх активів

За матеріалами finance.ua, mukachevo.rayon.in.ua, itc.ua.

google news