У Міністерстві закордонних справ Білорусі також зазначили, що мають намір впровадити практику, яка унеможливить зняття грошей, отриманих унаслідок незаконної діяльності. Розповідаємо докладніше, що відбувається
Міністерство закордонних справ Білорусі наразі розробляє зміни до законодавства, які забороняють однорангові або P2P-транзакції в криптовалютах, зокрема у Біткоїні (BTC). Інформацію було опубліковано в офіційному повідомленні МЗС РБ у Telegram 2 липня.
Влада посилається на високий рівень кіберзлочинності в Білорусі та заявляє, що від початку року місцеві прокурори припинили діяльність 27 громадян, які надавали незаконні послуги з криптообміну. Їхній загальний незаконний прибуток становив майже 22 мільйони білоруських рублів ($8,7 млн).
У МЗС зазначають, що криптовалютні P2P-сервіси широко використовують шахраї для переведення в готівку і конвертації вкрадених коштів, а також для переказу грошей організаторам або учасникам злочинних схем.
З метою протидії такій незаконній діяльності МЗС дозволить обмін криптовалют для фізичних осіб тільки через біржі, зареєстровані в Білоруському Парку високих технологій (ПВТ).
У відомстві також зазначили, що планують впровадити практику, аналогічну процедурі обміну іноземної валюти, щоб унеможливити виведення грошей, отриманих від незаконної діяльності.
“У таких умовах шахраям у сфері інформаційних технологій буде просто не вигідно діяти в Білорусі”, — зазначили в МЗС.
Реакція криптоспільноти
У відповідь на новини з Білорусі багато криптовалютних ентузіастів висловили сумніви у здатності уряду заборонити P2P-торгівлю криптовалютою. Один відомий криптооглядач у Twitter навіть побажав законодавцям “удачі в забезпеченні дотримання цього закону”.
Обмін P2P ─ це початкова концепція Біткоїна, як зазначено в офіційному документі анонімного творця BTC, Сатоші Накамото. Прихильники Біткоїна, наприклад, генеральний директор Jan3 Самсон Моу, вважають, що заборона P2P є складним завданням, навіть нездійсненним. У червні Моу повідомив Cointelegraph, що багато користувачів у Китаї досі використовують канали P2P для обміну своєї крипти, попри заборону всіх транзакцій із криптовалютою для користувачів у країні з 2021 року.
Новини з Білорусі дещо суперечать законодавству, ухваленому останніми роками. У 2022 році президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав указ, що підтверджує офіційну підтримку вільного обігу криптовалюти.
Раніше ми писали про те, як хакери намагалися продати паспорт президента Білорусі у вигляді NFT.
Читайте також:
- Що замість долара масово скуповували росіяни під час бунту
- Нацбанк Білорусі взявся до створення CBDC?
- Топовий російський мільярдер відмовився від громадянства рф