close-btn

Коли ринок криптовалют досягне дна, що буде з Bitcoin та які справжні причини криптозими — аналітика

Стан крипторинку, коливання Bitcoin, криза в фінтех-секторі: аналітика та прогнози від JPMorgan, Huobi Research та Bloomberg

Bitcoin

Bitcoin Фото: twitter.com

Провідні світові аналітики дещо по-різному бачать майбутнє Bitcoin та криптовалютного ринку в цілому. Дехто прогнозує його падіння у 2023, інші стверджують, що вже в найближчі місяці очікується його зростання. Оптимісти заявляють, що ринок цифрових грошей буде розвиватись, інші — що у наступному році його очікує крах.

Аналітика та прогнози від Huobi Research: чому крипторинок досі живий і коли чекати дна

Минулого тижня компанія Huobi Research опублікувала свій щорічний звіт «Глобальний огляд і тенденції криптоіндустрії 2022-2023». Він підводить підсумки цього року, а також робить деякі обережні прогнози на наступний.

Так, аналітики Huobi відзначають, що найбільш активним і зростаючим цьогоріч був ринок NFT, а всі інвестиції в крипторинок перевищили $27,7 млрд, в той час як загальна ринкова капіталізація криптоактивів знизилася більш ніж на $2,2 трлн.

Автори дослідження проаналізували п’ять найпопулярніших пошукових запитів, пов’язаних з Web3-індустрією.

Домінували запити, пов’язані з NFT (на думку експертів Huobi, це пов’язано з тим, що колекційні токени можуть бути добре інтегровані з різними галузями, такими як спорт, розваги та мистецтво). Центром NFT-активності зараз є Азія, де спостерігається найбільший попит і зростання в цій сфері. З цілого ряду причин ринок NFT визнаний в звіті найбільш активним і перспективним на кінець 2022 року.

Другим за активністю сегментом є метавсесвіти та GameFi — вони також значно зросли у 2022 році, незважаючи на криптозиму. Інвестиції в них також підвищились: вкладення в ці два сектори збільшилися з $874 млн у 2021 році до $2,4 млрд у 2022 році — більш ніж на 300%.

Наступна частина звіту присвячена активності на криптовалютних біржах. Аналітики зазначають, що лідером у використанні CEX є Сполучені Штати. Майже 10% всього трафіку CEX припадає на США, далі йдуть Південна Корея (7,4%), росія (6,1%), Туреччина (5,6%) і Японія (3,8%).

Huobi Research

Huobi Research Фото: scmp.com

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Співзасновника FTX Сема Бенкмана-Фріда звільнили із суду під рекордну заставу в $250 млн

США також є лідером у криптоіндустрії — компанія Huobi оцінила частку обсягу DeFi і CEX, відсоток користувачів криптовалют та індекс інтернет-користувачів серед населення. Громадяни Сполучених Штатів лідирують як за обсягом інвестицій, так і за кількістю активних користувачів (аудиторії) сервісів і криптогаманців.

Загалом, за даними наукового інституту Huobi, кількість користувачів криптогаманців зросла з 80 млн у 2021 році до 85 млн до кінця 2022 року.

Що стосується прогнозів, то вони наступні:

  • ринок досягне дна на початку 2023 року;
  • соціальні магнати в Web2, такі як Twitter, продовжать переслідувати Web3, представляючи нову парадигму SocialFi;
  • екологічне процвітання для Layer-2 відбудеться в 2023 році;
  • ланцюжок Dapp відкриє період бурхливого зростання;
  • буде посилено внутрішньоланцюгове регулювання, і деякі протоколи можуть опинитися під загрозою зникнення;
  • криптовалюта буде прийнята в якості платіжного засобу або дозволена в якості фіатної валюти більшою кількістю країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вісім найкращих криптогаманців 2022 року за версією фахівців NASDAQ

Звіт JPMorgan: справжні причини криптозими, про які ніхто не говорить

Згідно з новим річним звітом американського інвестиційного банку JP Morgan, банкрутство FTX і крах Terra хоч і прискорили падіння цін на крипторинку, але справжні причини криптозими і ведмежих настроїв лежать глибше.

Так, аналітики припустили, що біткоїн може втратити ще близько 25% своєї вартості у 2023 році, після чого досягне дна.

Серед основних причин криптозими виділяють дві головні:

  • підвищення ставок ФРС США;
  • скорочення балансу, до якого ФРС вдається з червня, вилучаючи гроші з фінансових ринків у відчайдушній спробі охолодити економіку та стримати інфляцію.

Цікавий факт: згідно з новим дослідженням, опублікованим JP Morgan, 13% американців (~43 млн чоловік) мали справу з криптовалютою. Більшість з них зробили свої перші покупки під час стрибків цін, а не під час падіння.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: JP Morgan та Mastercard запускають експериментальний платіжний сервіс Pay-by-Bank: у чому його перевага

FRS

FRS Фото: ledgerinsights.com

Падіння слідом за акціями

Численні аналітики констатують, що цінова динаміка біткоїна корелює з індексом S&P 500. Протягом 2022 року індекс S&P 500 перебував у тривалому низхідному тренді, як і біткоїн.

Дії ФРС шокували не лише криптовалюти, а й фінтех-сектор. З вересня 2021 року по листопад 2022 року акції Meta (колишній Facebook) впали на 77%, акції Microsoft — на 39% з листопада 2021 року по листопад 2022 року, а акції Amazon — на 54% з листопада 2021 року по листопад 2022 року.

За останні 12 місяців ціна біткоїна впала на 75% від свого піку, тому криптовалюта не виглядає аномалією у порівнянні з акціями. Весь світовий ринок впав майже синхронно.

Така реакція ринків зрозуміла. Протягом тривалого часу (зокрема, більше десяти років) ФРС «поливала» ринки грошима, а потім різко перекривала їх пропозицію. Все це призвело до того, що ризиковані сектори економіки стали нецікавими для маси інвесторів. Такий сильний відтік грошей призвів до кризи всього — акцій, криптовалют і нерухомості.

Скорочення циклів удвічі

Обмежена емісія біткоїна та систематичне зменшення винагороди за новий блок кожні чотири роки відіграють значну роль у його ціноутворенні. Останній халвінг відбувся у 2020 році, а поточна винагорода становить 6,25 BTC. Наступне зменшення вдвічі у 2024 році має знизити винагороду за блок до 3,125 BTC.

Модель ціноутворення вдвічі пояснює «високу циклічність» на ринку криптовалют, вважають експерти Bitpay. Цікаво, що історично різке зростання ціни біткоїна майже завжди супроводжується таким же екстремальним падінням.

BTC

BTC Фото: outlookindia.com

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Один із найбільших криптовалютних операторів Китаю запускає інтеграцію з картками Visa

Підбиваючи підсумки звіту JPMorgan можна сказати, що поточне падіння вартості біткоїна можна розглядати як затяжну корекцію після досягнення чергового історичного максимуму, через півтора року після чергового падіння вдвічі.

Фактично на ціну вплинула комбінація причин, серед яких такі події, як банкрутство FTX, негативний новинний фон щодо Terra і Luna, жорстка монетарна політика ФРС США, наслідки коронавірусних обмежень, заборона китайського регулятора на майнінг і обіг криптовалют.

Всі ці причини посилюють спадний тренд на ринку криптовалют, але оскільки ринок циклічний, розворот неминучий, і це лише питання часу. За прогнозом, дно цього падіння буде пройдено в 2023 році, а наступний цикл зростання можна очікувати приблизно з 2024 року.

Огляд від аналітика Bloomberg Intelligence Майкла Макглоуна

За словами експерта, на ринку біткоїна настає «період потепління». Вже в найближчі місяці, схоже, криптовалюта готова відновити свій висхідний тренд. На думку Макглоуна, Bitcoin і Ethereum завершили основну частину свого падіння.

Рішення ФРС

Пан Макглоун припускає, що біткоїн відновить своє подорожчання, коли ФРС перейде до «політики пом’якшення».

«Це може статися вже в 2023 році, максимум в 2024 році. Після цього найпопулярніша криптовалюта швидко повернеться на попередні позиції, оскільки те, що було опором для неї проти фондового індексу Nasdaq 100 в співвідношенні 1:1, може перетворитися на підтримку», — зазначає фахівець Bloomberg.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У соцмережі Twitter з’явилися індекси цін криптовалют із функцією пошуку

Графік і нові властивості BTC

Макглоун також поділився графіком, який, за його словами, вказує на те, що «ціни на криптовалюту виходять за рамки рівня фондового індексу в 4 кварталі 2020 року на тлі безпрецедентного фіскального та монетарного стимулювання».

На графіку, вперше опублікованому Майком Макглоуном 19 грудня 2022 року, йдеться про те, що річна волатильність біткоїна в кінці 2022 року порівнянна з 4-х кратною волатильністю в кінці 2021 року. Іншими словами, незважаючи на всі негативні новини, згідно з неупередженими метриками, біткоїн поступово набуває більшої стабільності, і це помічають не тільки аналітики з Bloomberg.

Поки біткоїн відносно дешевий, аналітик прогнозує не тільки його швидкий розворот, МакГлоун також робить далекосяжний висновок про те, що біткоїн знаходиться на шляху до еталонного цифрового резерву. Ступінь волатильності біткоїна поступово знижується, а його незалежний статус і транскордонний характер у світі санкцій «всіх проти всіх» можуть зробити його унікальним захисним активом.

«Наступний рік може стати вирішальним у питанні про те, наскільки сильно впаде світова економіка. Співвідношення ризику і винагороди, схоже, свідчить проти недооцінки схильності біткоїна продовжувати свою траєкторію до перетворення в цифровий захисний актив», — резюмував старший аналітик Bloomberg:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Фінальне обговорення проекту цифрового євро відбудеться у жовтні 2023 року – ЄЦБ

5 нових криптовалют із найбільшою ринковою капіталізацією, за якими варто стежити у січні 2023 року

Два топ-менеджери FTX визнали себе винними в одному з найбільших фінансових шахрайств в американській історії

google news