Сунг Чой, віце-президент зі стратегії та розвитку бізнесу компанії Coinme, стверджує, що зростання криптовалют стало надто потужним фактором для необанків, щоб його ігнорувати
Оскільки споживачі продовжують користуватися послугами, заснованими на цифрових технологіях, необанки демонструють значне зростання завдяки нижчим витратам та зручним функціям. Послуга, яку з кожним днем потребує більше користувачів, — це криптовалюти. 85% власників монет зацікавлені у їх купівлі у своїх власних фінансових установах, а не звертаючись до біржі чи гаманця.
«Криптовалюти відіграють важливу роль у майбутньому грошей та, у свою чергу, у портфелях споживачів. Однак для багатьох криптовалюта залишається складним продуктом, оскільки сторонні біржі та гаманці викликають затримки та плутанину. Інтегруючи криптовалютні рішення, необанки можуть вирішити цю проблему та забезпечити простоту управління фінансами двома основними способами — надаючи доступ до розрахункових та інвестиційних рахунків в одному місці та допомагаючи оптимізувати інвестиції», — каже Сунг Чой.
Але, незважаючи на експоненційне зростання необанків, багато хто з них все ще намагається залучити користувачів, які не роблять систему онлайн-банкінгу своїм основним рахунком через нестачу поточних пропозицій.
За словами експерта, більші установи починають задовольняти цей попит. ФО та фінтех, такі як BNY Mellon, SoFi, Mastercard, Robinhood та PayPal/Venmo, додали продукти цифрових активів на свої платформи, причому багато з них пізніше розширили види активів та послуг.
«Всі ФО починають розуміти, що їхні клієнти продовжують вимагати криптовалюти на мінливому інвестиційному ринку: 39% нинішніх власників монет повідомили, що планують перейти в банк, який пропонує криптовалютні продукти, протягом наступних 12 місяців. Як же пропозиція криптопослуг може виділити необанки серед конкурентів та традиційних банківських систем, щоб збільшити прибутки?», — каже Чой.
Ось три причини, через які необанки повинні розглянути можливість інтеграції пропозицій, пов’язаних з криптовалютами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад 70% біткоїн-мільйонерів втратили свій статус у 2022 році
Криптовалюта створює нові потоки доходу
Такі провайдери, як PayPal та CashApp, стягують до 2-3% комісії за обмін і спред за конвертацію доларів у криптовалюту (і навпаки), — зазначає Сунг Чой. Цей дохід у поєднанні з тим, що кошти більше не йдуть на сторонні криптобіржі чи гаманці, може суттєво вплинути на потоки доходів необанків.
«Необанкам слід витратити час на вивчення того, які валюти відповідають потребам їхніх клієнтів та які потенційні переваги вони пропонують. Потім ці компанії можуть розглянути можливість упаковки цих пропозицій у преміум-продукт та стягування щомісячної плати з користувачів, заробітку на купівлі та продажу різних криптовалют або створення комбінації обох варіантів. Подібні можливості можуть суттєво вплинути на шанси збільшення стабільного доходу», — сказав Чой.
Криптопропозиції залучають нових клієнтів та утримують існуючих
Враховуючи високу конкуренцію на ринку необанків, включення криптовалют в набір продуктів може відкрити новий сегмент клієнтів, які шукають нові інвестиційні можливості, серед різних вікових груп та груп доходів. Наприклад, типовий клієнт необанку може не бути досвідченим криптоінвестором, але бути зацікавленим у тому, щоб долучитися до цього нового класу активів.
Клієнти, які бажають почати інвестувати в криптовалюти, швидше за все, виберуть рішення з відповідними функціями, що викликають почуття довіри та надійності. «Небанки вже відповідають очікуванням таких клієнтів, оскільки мають великий послужний список та задоволену клієнтську базу», — каже фахівець.
Криптовалюта також може мати ефект утримання. Клієнти зазвичай підписуються на послуги необанків, тому що вони дозволяють їм управляти своїми фінансами без зайвих зусиль. Такі функції, як швидке відкриття рахунку, мобільний онлайн-банкінг та доступ до додаткових послуг, додають додатку плавний користувальницький досвід.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Банк Ірландії впроваджує екологічні карти з біосировини
«Припустимо, що існуючий клієнт може мати можливість включити персональний портфель криптовалют у свій банківський онлайн-рахунок. Це позбавило б необхідності використовувати кілька платформ для управління всіма своїми фінансами та інвестиціями в одному місці. Це особливо актуально для тих, хто не дуже добре розуміється на технологіях, оскільки робить процес менш трудомістким і лякаючим для користувачів-початківців та інвесторів криптовалют», — підкреслив Сунг Чой.
Криптовалюта додає конкурентну перевагу
Цінність необанку виходить за рамки традиційних банківських потреб та орієнтована на клієнта. Криптовалюта стала потужним рішенням, яке допомагає вийти за географічні кордони, з якими стикається більшість традиційних банківських систем, — наголошує Чой.
«Це включає надання доступу до фінансових послуг для малозабезпечених. На жаль, традиційні банки не беруть до уваги проблеми цих клієнтів у фінансовій сфері. Але без обмежень, пов’язаних із географією, необанки можуть розширити своє охоплення та використовувати криптовалюту для вирішення проблем конкретних груп людей», — зазначив віце-президент зі стратегії та розвитку бізнесу компанії Coinme.
Він додав, що зростання і вивчення криптовалют — це унікальна можливість для кожного необанку вивчити свою ціннісну пропозицію і вирішити, як вона може використовувати цифрові валюти та активи у фінансових екосистемах у режимі реального часу.
«Криптобанківські пропозиції стануть обов’язковим атрибутом для необанків. Криптовалютний ринок найближчим часом нікуди не дінеться, і користувачі чекатимуть інтеграції криптовалют в якості стандартної функції. Додавання цих функцій буде необхідним необанкам для монетизації та позиціонування себе для створення кращих ринкових переваг та утримання клієнтів», — резюмував експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
У метавсесвіті запрацював перший віртуальний торговий центр
Що таке голосова біометрія: як працює і в чому переваги
Найкращі інвестиційні додатки для початківців. Частина друга: Robinhood
За матеріалами fintechmagazine.com.