Почавши торгувати на біржі й отримавши перші дивіденди, доводиться стикатися з питанням про те, де саме зберігати отримані кошти. Дехто вирішує зберігати накопичення на самій біржі, але такий підхід доволі небезпечний, оскільки біржа може зламатися, і десятки користувачів за секунди втратять свої кошти. А з огляду на те, наскільки зростає курс біткоїна, втрати можуть бути більш ніж суттєві. Навіть власники біржі застерігають від зберігання коштів на майданчиках. Саме для захисту коштів варто скористатися криптогаманцями
Чому варто скористатися гаманцями для криптовалют?
Насамперед — це безпека, адже власник отримує унікальний код-ключ, який зберігається на окремому сервері. Якщо необхідно відкрити ще один гаманець, виділяється додатковий ключ. Подібний підхід додатково забезпечує безліч переваг:
- оперативність проведення транзакцій;
- можливість роботи з різними криптовалютами на вибір;
- блискавичність реєстрації.
І найголовніше, власник гаманця повністю анонімний, що захищає від зазіхань недоброзичливців. На відміну від бірж, подібні гаманці практично не обкрадають, тільки якщо унікальний ключ не потрапив до рук третім особам.
Саме тому рекомендується зберігати пароль від третіх осіб. Додатково, рекомендується розділяти кошти серед декількох гаманців. Так ви зможете скоротити ризики щодо втрати коштів до мінімуму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У криптогаманець Telegram додали USDT: які переваги отримають користувачі
Чи варто користуватися офлайн-гаманцями?
Ключова перевага подібного варіанту — для його використання не потрібне підключення до інтернету. Програма криптогаманця завантажується на ПК або ноутбук і зберігається у вигляді файлу. Але це чудовий варіант для тих, хто працює з великими сумами. З іншого боку, необхідно виділяти багато місця на диску, оскільки програма періодично оновлюється і вимагає щонайменше 100 гігабайтів.
Можна також скористатися спеціальними апаратними гаманцями, вони ж «холодні гаманці». Вони підходять переважно для тривалого зберігання коштів, але не можуть використовуватися тими, хто звик активно торгувати на біржах.
Існують і браузерні гаманці, які по суті представлені звичайними розширеннями. Вони ж надають усі необхідні інструменти для роботи й торгівлі.
Окремо виділяються додатки для мобільних телефонів. Вони спеціально розроблені для тих, хто часто використовує крипту не тільки для торгівлі, а й для проведення різних розрахунків.
З огляду на доступну різноманітність, підібрати найпривабливіший варіант не складе особливих труднощів. Усе, що потрібно, — це просто ознайомитися з особливостями та перевагами кожного з доступних варіантів.
Раніш ми писали, що Web3-гаманець від Robinhood тепер доступний у Apple App Store.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Найбільші банки США готують мобільний гаманець, який зможе конкурувати з Apple і PayPal
Цифровий гаманець ЄС, як заміна пластиковим карткам — що відомо
Торговців ЄС можуть зобов’язати приймати цифрове євро — що це означатиме для ринку